Tim Draper, 250.000 Dolarlık Bitcoin Tahminini Koruyor

Amerikalı yatırımcı Tim Draper, Bitcoin fiyatının sonunda 250.000 dolara ulaşacağına hala inanıyor. Tanınmış kripto para yatırımcısı Scott Melker ile yakın tarihli bir röportajda, daha fazla kadının Bitcoin kullanmaya başlayacağını tahmin etti. Bu, kripto para biriminin kullanıcı tabanını önemli ölçüde genişletecektir.

Draper, “Birden tüm kadınların Bitcoin cüzdanları olacak ve Bitcoin ile bir şeyler satın alacaklar” dedi.

ABD’de servetin kabaca %51’inin kadınlar tarafından kontrol edildiği göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatını önemli ölçüde yükseltebileceklerini tahmin etmek zor değil.     

Ünlü risk sermayedarlarına göre, perakendeciler banka tarafından verilen kredi kartları yerine Bitcoin’i kabul ederek %2 tasarruf sağlayabileceklerinin henüz farkında değiller. Draper, bunun çok ince marjlarla çalıştıkları için kârlarını potansiyel olarak ikiye katlayabileceğini söyledi.

Risk sermayedarı Draper, defalarca Bitcoin fiyatının 2023’ün başlarında 250.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Skype ve Hotmail’in erken yatırımcılarından Draper, 2020 yılında eğer ABD’de başkan seçilirse Bitcoin’i resmi para birimi yapacağını söyledi.

2014 yılında Draper, US Marshals Service tarafından yürütülen bir müzayedede 30.000 Bitcoin satın aldı. O zamanlar, Bitcoin’in 2018 yılına kadar 10.000 dolara ulaşacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Bununla birlikte, amiral gemisi kripto para biriminin şu anda sadece 29.338 dolardan işlem gördüğü göz önüne alındığında, bundan bir yıldan daha kısa bir süre içinde gerçekleşmesini beklediği 250.000 dolarlık fiyat tahmininin başarısız olması kuvvetle muhtemel.  

Kriptodaki bir sonraki büyük şeyden bahseden Draper, değiştirilemez tokenlerin (NFT) tüketiciden işletmeye gideceğini öngördü.

“Şimdi, diplomanız ve ehliyetiniz, çalışma geçmişiniz, tıbbi kayıtlarınız ve tüm bu şeyler bir NFT’ye gidecek ve bu NFT’ler için yeni bir yön olacak.”

Artık sadece spekülasyon için bir araç olarak görülen merkezi olmayan finans (DeFi)’da artan kurumsal kabul görecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madenciliği Zorluğu Düşerken Pantera Capital CEO'su Bitcoin Fiyat Tahmininde Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu