Litecoin (LTC) Nedir? Litecoin (LTC) Geleceği ve Yorum 2022

Litecoin (LTC) Nedir?

Litecoin (LTC), dijital para borsalarının yeni parlayan yıldızıdır. Bitcoin, Ripple, Ethereum, Tether gibi bir kripto para birimi olan LTC, gümüş rengindedir. Açık kaynaklı bir yazılım projesi olan LTC, herhangi bir merkezi otorite tarafından yönetilmemektedir.

Litecoin, 2011 yılında eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından geliştirildi. Bitcoin ile aynı çalışma prensibine sahip olmasına rağmen aralarında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Bitcoin sistemindeki belirli hataları ortadan kaldırıyor gibi görünüyor ve bunu yapmakta başarılı oldu.

Bu, açık kaynaklı bir blok zinciri sisteminde işlem gören merkezi olmayan bir kripto para güvenliğidir. İlk günlerinde büyük başarı elde etti ve diğer kripto hisse senetleri arasında öne çıktı. İlk altcoin olan Litecoin, şu anda 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Çok düşük bir maliyetle para transferi amacıyla oluşturulmuştur. Diğer kripto para birimlerinden daha fazla depolama kapasitesi sunar.

LTC blok zinciri, Bitcoin blok zincirinin aksine blokları daha hızlı üretir. Engelleme hızı, Litecoin’in işlemleri daha hızlı onaylamasını sağlar.

Bitcoin gibi diğer kripto para birimleri ile aynı sistemi kullanmasına rağmen LTC, diğer kripto para birimlerine göre bir takım avantajlara sahiptir. Bitcoin’in açık kaynaklı yazılımından ilham alan LTC, farklı bir algoritma kullanıyor.

Bu algoritma sayesinde madencilik işlemleri daha kolay ve minimum sistem gereksinimi ile gerçekleştirilebilmektedir. Madencilik işlemlerindeki bu avantaj, işlem onay süresini büyük ölçüde azaltır ve dağıtım hızını önemli ölçüde etkiler.

2011 yılında piyasaya girdiğinde kısa sürede değer kazanmaya başlamıştır. Aynen, bu kripto para biriminin çalışma prensibi tamamen Bitcoin’e benzer. Bitcoin’e benzediği için kullanıcılara hızlı bloklama imkanı da sunuyor. Bitcoin’den daha hızlı bir kilitleme sistemi olan LTC, uluslararası para transferleri için de kullanılan bir kripto para birimidir.

Bitcoin’den daha hızlı işlem hacmine sahiptir. LTC, değeri sürekli artan ve sürekli gelişen kripto para birimlerinden biridir. LTC, Google arama motorunda çalışan biri tarafından oluşturuldu. LTC, herhangi bir şekilde merkezi olmayan kripto para birimlerinden biridir. Tamamen açık kaynak kodu ile yapılmıştır. LTC, başlangıcından bu yana değeri arttı. Şu anda dünya çapında 4 milyar doların üzerinde bir değere sahiptir. LTC’nin bir diğer özelliği de ilk altcoin olarak biliniyor. İlk altcoin olarak piyasaya sürülen LTC, düşük maliyetli havaleler de sunuyor.

LTC, birçok avantajı olan alternatif bir para birimidir. Diğer altcoinlerden farklı bir algoritma kullanır. Bu kripto para birimini madencilik yapmak istiyorsanız, yapabilirsiniz. O kadar ki, bunu yapmak için küçük bir şansınız var. Daha basit sistem konfigürasyonu ile LTC üreterek bu madenciliğe kısa sürede başlayabilirsiniz. Oldukça yüksek bir aktarım hızına sahip olan LTC, madencilik maliyetini de düşürüyor. Bu nedenle kripto para madencilerinin tercih ettiği lokasyondadır.

Litecoin (LTC) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Charlie Lee
  • Kuruluş Yılı: 2011
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 84,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 70,389,731
  • Piyasa Değeri: ₺ 71.769.855.604,99
  • En Düşük Fiyat: ₺ 897,18
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 4777,17
  • Proje Amacı: Orijinal kripto para birimine kıyasla Litecoin, kullanıcılarına şunları sunar: Daha hızlı işlem süreleri. İndirimli işlem ücretleri.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   PIVX (PIVX) Nedir? PIVX (PIVX) Geleceği ve Yorum 2022

Litecoin (LTC) Geleceği

Bitcoin’den (BTC) sonra piyasaya çıkan ilk kripto para birimi olan Litecoin, yüksek volatilitesine rağmen en çok tercih edilen kripto para birimlerinden biridir. Kripto para birimlerinin geleceğini tahmin etmek zor olsa da, kısa vadeli işlemlerde en çok kazananlar arasında.

Litecoin, tüm kripto para piyasasında olduğu gibi uzmanların geleceğe olumlu baktığı projelerden biridir. Düşük arz ve şişirilmiş fiyatlara rağmen, para transferleri için sunduğu hızlı ve ucuz çözüm, profesyoneller tarafından seviliyor ve Litecoin’i para transferlerine, geleneksel para transfer yöntemlerine en iyi alternatiflerden biri haline getiriyor.

Litecoin, tüm kripto para piyasasında olduğu gibi uzmanların geleceğe olumlu baktığı projelerden biridir. Düşük arz ve şişirilmiş fiyatlara rağmen, para transferleri için sunduğu hızlı ve ucuz çözüm, profesyoneller tarafından seviliyor ve Litecoin’i para transferlerine, geleneksel para transfer yöntemlerine en iyi alternatiflerden biri haline getiriyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Litecoin (LTC) Yorum

Litecoin, ekonomisine kattığı yeni LTC miktarını periyodik olarak azaltarak, yalnızca sınırlı miktarda (84 milyon) LTC kripto para birimi üretecek şekilde programlanmıştır. Litecoin, sınırlı ve öngörülebilir arzı nedeniyle, arz azaldıkça değerinin artması ve fiyat dönemlerinde Bitcoin’in büyümesine ayak uydurması için ona bağımlı olan tüccarlar arasında popülerdir.

Litecoin, satıcı adına bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul eden bir ödeme işlemcisi kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmak için de kullanılabilir. Aynı zamanda çoğu büyük kripto para borsasında geniş çapta işlem görüyor ve bu da pazarını küresel olarak daha likit hale getiriyor.

LTC Coin, kripto piyasasının yakından takip ettiği ve önde gelen kripto uzmanları ve analistlerinin geleceği hakkında olumlu eleştiriler verdiği altcoinlerden biri. Saf kripto para birimleri arasında Bitcoin’den sonra en yüksek piyasa değerine sahip olan LTC, ödeme aracı olarak 2.000’den fazla mağaza ve işletme tarafından kullanılmaktadır.

En popüler kripto para birimi ve deflasyonist doğası nedeniyle tokenin fiyatını önemli ölçüde etkiler. Uzmanlar, analistler ve hatta anonim teknik analistler, iki yıllık bir süre boyunca LTC Coin’e övgü dolu yorumlar veriyor. Buradaki sonuç, kripto para birimlerinin yüksek riskidir. Zirveye ulaştığından bu yana dörtte bir oranında düşen LTC Coin’in yüksek riski de benzer bir süreçten geçerek yatırımcıları kendi kararlarını vermeye zorladı.

Litecoin (LTC) Nereden ve Nasıl Alınır?

Litecoin (LTC)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu