Ünlü Analist Peter Brandt, Ripple’ın XRP’sine “Çöp” Dedi

Tanınmış analist Peter Brandt, Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in satışlarıyla ilgili bir tweet’e yanıt olarak XRP kripto para birimini “çöp” olarak nitelendirdi. Kıdemli analist, “Çöpün bile bir insanı milyarder yapabileceğini göstermeye yetiyor” diye tweet attı.

Ripple, Jed McCaleb’in sekiz yıllık bir satış çılgınlığının ardından XRP varlıklarını tasfiye ettiğini resmen doğruladı. Kurucu ortak, tokenlerini 708 BTC’ye satarak tahmini 3.09 milyar dolar kazandı. McCaleb, ayrıca Ripple’daki şirket hissesini de tasfiye etti.  

Forbes tarafından sağlanan verilere göre McCaleb’in servetinin 2,1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Ripple ile arasının açılmasının ardından, şu anda feshedilmiş olan Mt. Gox’ı yaratan erken blok zinciri öncüsü, başka bir başarılı kripto para projesi olan Stellar’a devam etti.   

Brandt, XRP kripto para biriminin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu defalarca iddia etti. Bununla birlikte Brandt, tartışmalı kripto para birimini çevreleyen düzenleyici belirsizliğe rağmen kripto para birimine “doğru koşullar altında” sahip olmaya hala açık olduğunu söyledi.  Analist, ayrıca 2020’de kripto para birimini bir “aldatmaca” olarak nitelendirdi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a dava açacağını tahmin etti. 

Brandt ayrıca diğer altcoinleri de eleştirdi. Haziran 2020’de ünlü analist, Chainlink’in (LINK), XRP’nin sahte olduğunu fark eden yatırımcılar arasında popüler hale geldiğini söyledi. 

XRP, diğer büyük kripto para birimlerinin altında performans göstererek rekor zirvesinden %89,49 kadar düştü. 


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Balinaları XRP Biriktirmeye Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu