Ripple ve SEC Davasında, XRP Avukatı Her İki Tarafın Nasıl Kazanabileceğini Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki dava bu hafta özet kararına yaklaşıyor. Davanın sonucuyla ilgili birçok söylenti ve spekülasyon şimdiden piyasaya çıktı.

Davada XRP token sahiplerini temsil eden bir avukat olan John Deaton, her iki tarafın da kazanabileceği olası senaryolar önerdi.

Ripple davayı kaybedebilir mi?

Uzun süredir devam eden davadaki son gelişmeler Ripple’ı desteklese de, Deaton bir twitter ileti dizisinde kripto firmasının hala kaybedebileceğini söyledi. Her iki taraf da bazı tartışılmaz gerçekler üzerinde anlaşmak zorunda kalacak. Bu gerçeklerin kabul edilmesi, davanın jüri tarafından karara bağlanmasını engelleyebileceğini de sözlerine ekledi. Ancak, SEC ve Ripple gerçekler üzerinde ortak bir karara varamazlarsa, kaderleri jürinin elinde olacak.

XRP avukatı, her iki tarafın da özet kararın zamanlama sırasına karar vermek için bu hafta toplanacağını söyledi. Ripple, Mayıs ayının ortalarında ilk özetleri taşımaya çalışıyordu. Belki ilk özetlerin ve Daubert hareketlerinin Haziran başında başlayacağına dair ipucunu bıraktı.

Her iki tarafın da kazanması mümkün – teknik ve yasal olarak, yani.

-John Deaton

Adil ihbar üzerine anlaşmazlık

Ancak Deaton, davanın adil bir ihbar yerine katı Howey analizi üzerinden değerlendirilmesi durumunda Komisyonun zarar görebileceğini ileri sürdü. Bu arada, yargıç, Ripple’ın adil bildirimin altında kalmasına karar verirse, birçok altcoinin yaptığı gibi seçim yapabileceklerine de dikkat çekti. Avukat özellikle, eğer mahkeme XRP’nin menkul kıymet olmadığına karar verirse, bunun yalnızca token için geçerli olacağına dikkat çekti.

Bir yorumda, Deaton, SEC’in adil bildirimde jüri yargılamasından kaçınmak istediği bir noktaya değindi. Öte yandan, mahkemenin taraflara karşı iyi niyet yükümlülüğü vardır ve her ikisi de uyuşmazlığın kapsamına girmediği konusunda hemfikir olamazlar.

SEC kısa süre önce, düzenleyicinin dava yoluyla finansal beklentilerine zarar verdiğine inanan XRP sahiplerinden eleştiri aldı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple ODL Platformları Bir Saat İçinde 40 Milyon XRP Aldı

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu