Uzmanlara Göre Bitcoin (BTC) Fiyatı Aşırı Düşebilir

Satoshi Act Fund’ın CEO’su ve kurucusu Dennis Porter, Bitcoin fiyatının “çok, çok düşük” olacağına inanıyor. Dolar aşırı güç göstermeye devam ederken kripto piyasası sert bir şekilde çöküyor. Bitcoin son 24 saatte %6’ya yakın ve son 7 günde %7’nin üzerinde düştü.

Porter ayrıca, çevresindeki birçok kişinin mevcut ekonomik ortamın bir yaşam boyu en kötü makroekonomik durum olduğuna inandığını söyledi.

Doların Gücü Bitcoin’i Düşürdü

Dolar, 20 yılın en yüksek seviyesine ulaşırken toparlanmaya devam ediyor. ABD 10 yıllık Hazine Bonoları da Fed’den agresif bir duruş beklentisiyle güçlendi. Doların yükselişi S&P 500 ve NASDAQ 100’ün düşmesine neden oldu. Teknoloji hisseleri ve teknoloji tabanlı NASDAQ ile güçlü bir şekilde ilişkili olan Bitcoin de düştü.

Dolardaki ralli de yavaşlama belirtisi göstermedi. Bloomberg’den bir rapor, Fed’in duruşunun çok daha agresif olabileceğini vurguluyor. İnanç, Fed başkanı Jerome Powell’ın çok beğenilen eski Fed başkanı Paul Volcker’ın ayak izlerini takip edeceği yönünde. Volcker, enflasyon konusundaki şahin duruşuyla ABD ekonomisini resesyona soktu. 

Fed niceliksel sıkılaştırmaya devam ederse, dolar yenilenen yükseklikleri görmeye devam edebilir. Jackson Hole konuşmasında Powell, Doların enflasyonla mücadeleye yardımcı olma gücünü artırma konusundaki tutumunu yineledi. Intercontinental Exchange’in dolar göstergesi, doların Volcker rejimi sırasında 1985’tekinden hala üçte bir daha düşük olduğunu vurguluyor. 

BTC Ne Kadar Düşebilir?

Uzmanlar, Bitcoin hakimiyetinin şu anda destek seviyelerinde olduğuna inanıyor. BTC düşmeye devam ederse, aşırı düşüklere gidebilir. Büyük bir kripto etkileyicisi olan Richard Heart, Bitcoin’in herhangi bir yukarı hareketten önce 11.000 dolara düşeceğine inanıyor. 

Tüm gözler şimdi 13 Eylül TÜFE veri açıklamasında. Olumlu TÜFE verileri, Fed’in Bitcoin üzerindeki şahin faaliyetinin aşağı yönlü baskısını serbest bırakabilir ve bir BTC rallisine yol açabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Galaxy Digital ve Invesco Ortak Fiziksel Bitcoin ETF Teklifi Sundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu