Warren Buffet Destekli Nubank 54 Milyon Müşterisine Bitcoin ve Ethereum Sunacak

Dünyanın en büyük çevrimiçi bankalarından biri olan Brezilyalı Nubank, kullanıcıları için kripto para birimleri ile işlem yapma hizmetini başlattı. Nubank’ın kullanıcı tabanı yaklaşık 54 milyon kişi ve bir milyondan fazla şirkettir.

Banka, en popüler iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘un (ETH) piyasaya sürülmesiyle yeni geliştirme vektörüne başlamaya karar verdi. Kripto para satın almak için banka kullanıcısının Nubank uygulamasına girmesi ve satın alma tutarını ve yaklaşık %0.02’lik küçük bir komisyonu ödedikten sonra işlem yapması yeterlidir.

Nubank, bu iki coin birlikte tüm kripto piyasasının %60’ını oluşturduğunu söyleyerek müşterilerine sadece Bitcoin ve Ethereum ticareti sunma tercihini açıkladı; Teklifi bu zamana göre test edilmiş kripto para birimleriyle sınırlamak, piyasaya daha güvenli bir giriş sağlayacaktır.

Latin Amerika ve Kripto

Nubank, kullanıcılar açısından dünyanın en büyük çevrimiçi bankalarından biri olmasının yanı sıra, aynı zamanda en pahalı dijital bankadır ve bu statüyü şirketin 45 milyar dolar değerinde olduğu 2021’in başlarında halka arzından elde etmiştir.

Dünyanın en büyük fonları bankanın sermayesine katılıyor ve dahası, borsanın gurusu Warren Buffett’ın sermayede önemli bir payı var. Nubank’ın güçlü temeli, onu kripto para birimlerini benimseyen finansal kurumlar ve şirketler saflarında çok sağlam bir yere koyuyor.

Brezilya’nın kendisi de kripto para birimleri konusunda daha yumuşak bir duruşa geçmiş görünüyor. 15 Haziran’da kripto para birimlerini ödeme aracı olarak tanıyan bir yasa tasarısı sunuldu. Aynı zamanda, birçok şirket zaten ödeme için kripto para kabul ediyor ve San Paolo gibi futbol kulüpleri bile kendi token’larının ilk halka arzını gerçekleştiriyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   28 Ekim 2022 Kripto Para Piyasası: Bitcoin ve Altcoin'ler Düşüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu