Winklevoss Kardeşler Bitcoin Fiyat Tahmininde Kararlı - BTC MAGAZİN

Winklevoss Kardeşler Bitcoin Fiyat Tahmininde Kararlı

Gemini kripto borsasının kurucu ortakları Cameron ve Tyler Winklevoss, 7 Aralık 2020’de Singapur FinTech Festivali’nin ilk gününde sahneye çıktı ve 60.000’den fazla katılımcıya Bitcoin’in piyasa değerinin altının önüne geçeceğini söyledi.

Winklevoss İkizler 500.000$’lık Fiyat Tahmininde Kararlı

19.500$’lık direnci kıramamasının ardından Bitcoin 18.000$’ın altına çekildi. Son birkaç gündür kripto piyasalarında gözle görülür bir durgunluk olsa da, Winklevoss kardeşler hala 500.000$’lık Bitcoin fiyatının ufukta olduğuna inanıyor.

Kripto milyarderleri, Pazartesi günkü FinTech Festivali sırasında bu tahminini yineledi. 500.000$ biraz abartılı görünse de, kripto para biriminin piyasa değerinin 40 kat artarak altının 9 trilyon dolarlık piyasa değerini gelecekte herhangi bir zamanda geçeceğini savundular.

Cameron Winklevoss, şu anda devam etmekte olan sonsuz para basımının, enflasyonla ilgili gün geçtikçe artan endişelerle birleştiğinde Bitcoin ve altın gibi sağlam varlıklara olan talebi artırdığını açıkladı. Ayrıca, kripto para biriminin kolayca transfer edilebilmesi nedeniyle Bitcoin’in altından daha üstün bir varlık olduğunu ve aynı zamanda hükümetlere ve merkezi otoritelere karşı dayanıklı olduğunu belirtti.

Ağustos ayında “The Case for 500K Bitcoin” adlı bir blog yazısını kaleme aldılar ve bu yazıda Bitcoin’in enflasyona karşı nihai uzun vadeli koruma olduğunu çünkü altın, petrol ve ABD dolarının değeriyle ilgili temel sorunlar olduğunu söylediler.

Kripto Sektörü Çoğu Ülkede Düzenleyici Belirsizliğin İçinde

Bununla birlikte, Gemini’nin kurucu ortakları ayrıca kripto sektörünün şu ana kadar çoğu ülkede düzenleyici bir belirsizliğin içinde kaldığını belirtti. Winklevoss ikizlere göre, bu durum, bu tür yetki alanlarında kripto merkezli işletmelerin büyümesinin önünde büyük bir engel teşkil ediyor.

İkili, düzenleyicileri kripto para birimleriyle çalışan firmalarn karşılaştığı engelleri kaldırmak için düzenleyici sanal alanlardan yararlanmaya çağırırken, aynı zamanda katı yasaların inovasyonu engelleyebileceği konusunda uyardı.

Bununla birlikte Gemini, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösterebilmek için birçok aşamayı geçen birkaç kripto şirketinden biridir. Borsa, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’nda BitLicense satın alan birkaç kripto şirketi arasındadır. Gemini ayrıca FinCEN’de bir para hizmetleri firması olarak kayıtlıdır.

Öte yandan bazı gözlemciler kripto paranın eski bankacılık sistemlerinin yerini alacağına inanırken, Winklevoss ikizler bankalar ve yeni ortaya çıkan kripto sektörü arasında bir köprü kurmanın daha önemli olduğu konusunda ısrar ediyor.

Winklevoss ikizler, Bitcoin’in parayı, interneti ve temelde insanların günlük yaşamlarını değiştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor ve Bitcoin’in daha yeni başladığını söylediler.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu