Y Kuşağı Bitcoin’i Altın, Gayrimenkul ve Devlet Tahvillerine Tercih Ediyor

Bitcoin son üç yılda çok fazla türbülansla karşılaşırken, insanların birincil kripto para birimi ile ilgili algıları önemli ölçüde iyileşti, son zamanlarda yapılan bir araştırmada bu ortaya çıktı.

2017 ve Nisan 2020’deki verileri karşılaştırarak, özellikle COVID-19 salgını sonrasında daha fazla insanın geleneksel finansal kurumlar ve varlıklar yerine Bitcoin’e daha fazla güvenmeye hazır olduğu sonucuna vardı.

2017 Vs. 2020 Y Kuşağı Bitcoin’i Seviyor

Tokenist şirketi, anketi 17 ülkede yaklaşık 5.000 katılımcı arasında derledi. Şirket, Bitcoin, dünyadaki mevcut finansal durum, insanların geleneksel finansal kurumlara olan inancı ve daha fazlası hakkında çeşitli sorular sordu.

Verileri 2017’den önceki birkaç çalışma ile karşılaştırarak, bu yılki sonuçlar Bitcoin’in katılımcıların gözünde büyüdüğünü gösterdi. Örneğin, katılımcıların neredeyse yarısı, 1000 dolarlık tahvil, gayrimenkul ya da altın yerine BTC karşılığında 1.000 dolara sahip olmayı tercih ediyor. Bu, son üç yılda %13’lük bir artışı temsil ediyor.

Katılımcıları yaş gruplarında sınıflandırarak, Y kuaşağı (1980’lerin başından 1990’ların ortalarına kadar doğmuş olanlar) piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin, en düşkünü olarak ortaya çıktı.

Charles Schwab’ın bir başka raporu geçen yıl bu hikayeyi destekleyerek Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) Y kuşağı arasında en çok kullanılan 5. yatırım aracı olduğunu gösteriyor.

Tanıdıklık söz konusu olduğunda, 2017 ve 2020 sonuçlarını analiz etmenin genel sonucu, insanların aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi Bitcoin bilgi tabanlarını önemli ölçüde artırdığıdır.

Bitcoin Dünya İçin Pozitif mi?

Tokenist ayrıca tüm katılımcılara “Bitcoin Finansal Teknolojide Olumlu Bir Yenilik mi?” diye sordu. Bu, özellikle 2017 anketlerinin çoğunlukla bu soru için “kararsız” olan cevaplarından sonra, biraz alakalı bir soru olmuştur. Ancak bu sefer çok daha fazla insan BTC’nin olumlu etkisini “kesinlikle kabul etti”.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Amerika'nın En Büyük Bankalarından Biri Özel Müşterilerine Bitcoin Sunacak

Bitcoin Vs. Bankalar

Her Bitcoin destekçisi için temel sorulardan biri, BTC’nin bankalar gibi geleneksel finansal kurumların yerini alıp alamayacağıdır. 2020 anketi, “eğer seçmeniz gerekiyorsa, aşağıdakilerden hangisi daha güvenilir – Bitcoin veya büyük bankalar?” diye sorarak bu konuya değindi.

“Son üç yılda geleneksel bankacılık kurumlarına duyulan güvende kayda değer bir kayıp oldu ve Bitcoin bundan faydalandı. Katılımcıların %47’si son üç yılda %29 artışla büyük bankalara yerine Bitcoin güveniyor. ”

Biraz beklendiği gibi, en büyük büyüme Y kuşağında görülebilir halde. Aksine, 65 yaş üstü katılımcıların sadece %7’si büyük bankalara yerine Bitcoin’e güvendiğini ifade etmiştir – bu seviye “2017’den beri esasen sabit kalmıştır”.

Raporda, Bitcoin’e duyulan güven artışının öncelikle “büyük bankalar tarafından tutulan varlıkların son zamanlarda oynaklığından ve BTC sektörünün artan profesyonelleşmesinden” kaynaklandığı ileri sürüldü.

Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu