Yemek Dağıtım Şirketi Uber Eats, Shiba Inu ve Dogecoin ile Ödeme Kabul Ediyor

Shiba Inu ve Dogecoin sahipleri artık BitPay aracılığıyla kripto para birimleriyle Uber Eats yemek teslimatları için ödeme yapabilirler.

BitPay tarafından desteklenen diğer kripto para birimleri arasında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, XRP, Dai, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve stablecoinler bulunuyor.

BitPay tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, Uber Eats henüz doğrudan kripto para birimi ödemelerini kabul etmediğinden, bu ödeme yöntemi BitPay hediye kartlarına ve BitPay kartlarına özel. Alternatif ödeme yöntemleri arasında, bölgesel veya ulusal restoran zincirlerinden paket servis veya teslimat için kripto para cüzdanlarından ödeme kabul eden BitPay ortağı Menufy yer alıyor.

DoorDash ve GrubHub gibi gıda dağıtım şirketlerinin yanı sıra Grill, Chili’s, Carrabba’s Italian Grill, Steak ‘n Shake ve daha pek çok paket servisi olan restoran, BitPay aracılığıyla kripto kabul ediyor.

Ödeme olarak kripto para birimlerinin kabulü şu anda büyüyor. Geçtiğimiz haftalarda, Tag Heuer, Hublot ve Breitling gibi lüks saat üreticilerinin ödeme işlemcisi BitPay aracılığıyla kripto paraları kabul ettiğini bildirdi.

Lüks mallar ve yiyecek teslimatlarına ek olarak, spor koleksiyonlarında uzmanlaşmış bir şirket olan Panini America, BitPay ile birlikte Shiba Inu, Bitcoin ve diğerleri gibi kripto para birimlerini destekleyecek kripto cüzdanının yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ticaret kartları, çıkartmalar, çizgi romanlar ve çocuk dergilerinin çok uluslu bir yayıncısı olan Panini America, Amerika Birleşik Devletleri merkezlidir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin, Ünlülerin de Desteğini Alarak Bir Rekor Daha Kırdı

Shiba Inu, yayın sırasında 0.000010 dolardan işlem görürken, Dogecoin en son 0.06 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu