05 Şubat 2021 IOTA Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

05 Şubat 2021 IOTA Fiyat Analizi

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri arasında 41. sırada yer alan IOTA, son 24 saatte değerini yaklaşık % 11 artarak 0.47 $ ‘dan işlem görüyor.

Geçtiğimiz haftadan bu yana IOTA / USD, % 15 yükseldi. Grafikler, 21 Ocak’ta ulaşılan yılın en yüksek seviyesi olan 0,53 doların üzerine çıkacağını gösteriyor.

IOTA fiyatı 19 Aralık 2017’de 5,69 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 13 Mart 2020’de 0,079 $ ‘a düştü. Kara Perşembe çöküşünden bu yana IOTA / USD % 480 arttı. Daha yükseğe çıkabilir mi?

Chrysalis hype IOTA fiyatını yükseltebilir

IOTA Vakfı’na göre, Tangle-based network nihayet kurumsal kullanıma hazır hale geldi. Bu, ağ, Coordicide adlı bir yükseltme yoluyla merkezi olmayan bir fikir birliği mekanizmasına geçerken artan ölçeklendirme yoluyla elde edilecek.

IOTA 1.5 olarak da bilinen Chrysalis, Coordicide güvenli bir geçiş sağlamak için gereken değişiklikleri sunmayı amaçlayan bir yükseltme uygulamasıdır.

Ağ için de önemli olan, artan benimseme potansiyeli. Yakın zamanda IOTA Vakfı, Tangle teknolojisini Avrupa, Güney Kore ve Güneydoğu Asya’daki akıllı şehir projelerinde uygulamak için stratejik bir anlaşma imzaladı.

Bu gelişmeler planlandığı gibi şekillenirse, üretime hazır bir IOTA cazip bir potansiyel yatırım olabilir.

IOTA fiyatının teknik görünümü

IOTA / USD günlük grafik
Kaynak: TradingView

Alıcılar 0.48 $ seviyesindeki direnci kırmak için toplanırsa IOTA’nın fiyatı önemli artışlar görebilir. Bariyer, Bollinger Bantlarının üst sınırının hemen altında yer alıyor. Göstergenin eğrileri geniş olmasına rağmen, sıkılaşma kısa vadede oynaklığı işaret edebilir. RSI, boğaların kontrol sahibi olduğunu göstermek için yukarı doğru işaret ediyor. Fiyatları orta eğrinin üzerinde tutarlarsa, alıcı tarafı baskısı yukarı yönlü bir avantajın korunmasına yardımcı olacaktır. Bu durumda, yükseliş eğilimi 0,53 doların üzerinde güçlenebilir ve en son Ağustos 2018’de görülen yüksekleri hedefleyebilir.

Aksine, Bollinger Bantlarının alt sınırının altındaki bir kırılma, satıcıların 50 günlük basit hareketli ortalamayı (0,37 $) hedeflediğini görecektir.

IOTA / USD haftalık grafik
Kaynak: TradingView

Haftalık grafikte IOTA, 20 günlük ve 50 günlük basit hareketli ortalamaların üzerinde işlem görüyor. Bu seviyeler, uzun süre ana direnç seviyeleri olarak hareket ettikten sonra güçlü destek bölgeleri sağlar. Fiyatları bu seviyelerin üzerinde tutmak, boğaların planları için kritik olacaktır. 0,60 ABD dolarının üzerindeki hedefler arasında 0,85 ABD doları ve psikolojik 1,00 ABD doları seviyesi bulunur.

Fiyatlar 0,25 $ ‘ın altına düşerse, SMA’ları direnç bölgelerine dönüştürecek ve muhtemelen IOTA / USD’yi 0,15 $ civarında yatay ticarete geri çekecektir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu