18 Temmuz 2020 Ethereum - VeChain - Dogecoin Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

18 Temmuz 2020 Ethereum – VeChain – Dogecoin Fiyat Analizi

Kripto para piyasası son birkaç haftadır coin spektrumunda değişken bir fiyat hareketi kaydetti. Bitcoin, 9136 dolarlık işlem fiyatı ve 24 saatlik 4.1 milyar dolarlık işlem hacmiyle yatay şekilde hareket etmeye devam ediyor.

VeChain ve Dogecoin gibi altcoinler için son iki gün uygun fiyat hareketi görüldü. Ancak ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum için, son 48 saat içinde coinin ticaret fiyatında hafif bir düşüş yaşandığını gördük.

Ethereum [ETH]

Ethereum’un işlem fiyatı 16 Temmuz’dan bu yana yüzde 2’nin üzerinde değer kaybetti. Basın zamanında, Ethereum 233.30 dolardan işlem görüyor ve 26 milyar dolarlık bir piyasa değeri vardır. Son 48 saat içinde ETH’nin fiyatı yüzde 2,7’ye yakın düştü ve şimdi 231 dolarlık desteğe daha yakın. Ancak, bir yükseliş trendi başlayacaksa, coinin 241$ seviyesinde direnç bulması muhtemeldir.

MACD göstergesi yükselişe geçti ve coin için daha olumlu bir fiyat eylemi işareti olabilir. Bollinger Bantları oldukça geniştir ve Ethereum için volatilitede hafif bir artışa işaret eder. Ethereum, ETH 2.0’a geçiş yolunda ilerlerken ve ConsenSys’in yakın tarihli bir raporunu sunarken; toplam Ether (ETH) arzının %80’inin kripto dışı borsa cüzdanları tarafından tutulduğunu ve bir kez stackleme için gereken miktardan çok daha fazla coinin PoS’a geçiş yaptığı görülmektedir.

VeChain [VET]

Ethereum örneğinden farklı olarak VeChain, son 48 saat içinde yüzde 12’nin üzerinde önemli bir kazanç kaydetti. Basın zamanında VeChain 0.0183$’dan işlem görüyor ve 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri kaydetti. Coinin şu anki işlem fiyatı, desteği 0.0177$’dan test etmeye çok yakın ve ayrıca 0.020$ civarında güçlü bir dirence sahip.

MACD göstergesi, VeChain’in fiyatının yakında bir düşüş görebileceğinin bir işareti olarak düşüş eğilimi gösterdi. Stokastik gösterge ise aşırı alım bölgesine doğru devam ediyor. Buda düşüş eğilimi desteklemektedir.

Dogecoin [DOGE]

Diğer iki altcoin ile karşılaştırıldığında, Dogecoin son birkaç gün içinde büyük bir kazanan oldu. Fiyat, yüzde 21’in üzerinde gözle görülür bir artış gösterdi ve popüler meme coinin şu anki işlem fiyatını 0.0038 dolara getirdi. Temmuz ayı başlarında, bir TikTok videosu, fiyatı 1 dolara kadar yükseltmek için kullanıcıların tokene yatırım yapmalarını teşvik ettikten sonra Dogecoin’in fiyatı yükseldi. Dogecoin için bir sonraki güçlü direnç yaklaşık 0.0038 dolar. Coin, 0.0029 dolarlık bir destek seviyesine sahiptir.

Coin için MACD göstergesi “yükseliş crossover” kaydetti ve bu da coin için güçlü bir yukarı momentum gösteriyor. RSI göstergesi benzer bir duyguyu yansıtıyor ve şimdi aşırı alım bölgesine doğru yükseliyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu