2008 Krizini Öngören Michael Burry, Bitcoin ve Kripto Piyasası İçin Tahminde Bulundu

Scion Asset Management’ın kurucu ortağı Michael Burry, piyasa düşüşünün yarı yolda olduğunu tahmin etti. S&P 500, Nasdaq ve Bitcoin fiyatlarındaki büyük düşüşe işaret eden Burry, piyasanın birden fazla sıkıştırmadan geçtiğini ve ardından sıkıştırma kazancı elde ettiğini tahmin etti.

Michael Burry, 2008’in yüksek faizli mortgage krizini tahmin etmesi ve bu krizden kâr etmesiyle ünlendi. 

Burry’nin Tahminler Serisi

Burry, enflasyon ayarlandıktan sonra S&P 500’ün %25-26, NASDAQ’ın %34-35 ve BTC’nin bu yıl şimdiye kadar %64-65 düştüğünün altını çizdi. Burry’ye göre, piyasadaki bu düşüş eğilimi, çoklu sıkıştırmaların bir sonucu. 

Son zamanlarda Burry, kamçı etkisinin Federal Rezervleri faiz oranlarını revize etmeye zorlayacağını da tahmin etti. Kamçı etkisi, bir stok stokuna yol açan talebin hatalı bir şekilde fazla tahmin edilmesini ifade eder. Burry, etkiden kaynaklanan deflasyonist darbelerin Tüketici Fiyat Endeksi’nde ortaya çıkacağına ve bunun Fed’in niceliksel sıkılaştırmasını tersine çevirmesine yol açacağına inanıyor. 

Bitcoin muhtemelen on yılın en kötü çeyreğiyle karşı karşıya kalacak. %58’lik düşüşü 2011’in 3. çeyreğinden bu yana en büyük düşüş. Merkez bankalarından gelen enflasyon ve şahin para politikaları Bitcoin’in düşüşünde önemli faktörler. 

GBTC ve SEC davasındaki SC kararı, 13 Temmuz’daki TÜFE açıklaması ve ardından 28 Temmuz’daki ikinci çeyrek açıklamasıyla birlikte, önümüzdeki ay kripto topluluğu için kilit önemde olacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC, Binance'e Dava Açtı, Bitcoin (BTC) Kritik Seviyenin Altına Düştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu