228 Milyon Dolardan Fazla Tasfiye Edildi, Ethereum (ETH) Fiyatı Düşüyor

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), yatırımcılar arasında artan şüphe nedeniyle büyük satış baskısına tanık oluyor. Dump piyasası durumu, küresel piyasa kapitalizasyonunda büyük bir düşüşe yol açtı.

Ethereum fiyatı büyük tasfiye görüyor

Verilere göre, Ethereum fiyatı son 24 saatte %17 gibi büyük bir düşüş yaşadı. ETH, yazım zamanında ortalama 1.212 $ fiyatla işlem görüyor. Bununla birlikte, 24 saatlik işlem hacmi %137 artarak 47,5 milyar dolara ulaştı.

Coinglass tarafından sunulan veriler, son 24 saat içinde Ethereum’dan 228 milyon dolardan fazla tasfiye edildiğini gösteriyor. Long pozisyonda yaklaşık 160 milyon dolar tasfiye edildi. Bu, traderlar tarafından belirlenen tüm pozisyonların %70’ini temsil ediyor.

PeckShieldalert, 11.5 milyon dolarlık Ethereum’un 1150 dolardan tasfiye edilebilir olduğunu bildirdi. Bununla birlikte, Okex, Ethereum’da 58 milyon dolarlık en yüksek tasfiye sayısını kaydetti.

Whale Alert, bir kripto balinasının bilinmeyen bir cüzdana 22,5 milyon dolar değerinde Ethereum eklediğini bildirdi. Bununla birlikte, fiyat düşüşü sırasında balinalar tarafından 107,2 milyon dolardan fazla ETH taşındı.

Küresel kripto pazarı ağır satış baskısı altında

Ancak küresel dijital varlık piyasası son 24 saatte %11 düştü. Kümülatif piyasa değeri, kritik 1 trilyon dolar sınırının altına düştü. Şu anda 869,9 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Bu arada, 24 saatlik işlem hacmi %92 artarak 230 milyar dolara ulaştı.

Verilere göre, yaklaşık 392.520 trader 838 milyon dolardan fazla tasfiye etti. En büyük tek tasfiye işlemi, 6.7 milyon dolarlık Binance’de kaydedildi.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte neredeyse %11 düştü. BTC, yazım zamanında ortalama 17.569 $ fiyatla işlem görüyor.

Changpeng Zhao’nun (CZ) son duyurusunun bu piyasa koşuluna yol açtığı iddia ediliyor. CZ, FTX kripto borsasını tamamen satın almak için bağlayıcı olmayan bir Niyet Mektubu (LOI) imzaladığını duyurmuştu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ETH 2.0 Mevduat Sözleşmesinde Gerekli Miktara Ulaşıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu