23 Temmuz 2020 Tezos Kısa Vadeli Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

23 Temmuz 2020 Tezos Kısa Vadeli Fiyat Analizi

Önceki Tezos analizinde risk/getiri oranı 1,69 olan short bir pozisyon verilmiştir. Fiyat sadece kısa hedeflerle değil, aynı zamanda pozisyonun açık kalması halinde toplam %13.84 kar sağlayarak daha düşük [2.77$] yöneldi.

Yazım sırasında, Tezos [XTZ] 3.06$’dan işlem görmektedir ve fiyatı son 24 saat içinde %3.63 artış kaydetti. Ancak, bu dalgalanma yakında sona erecek, bu yüzden Tezos’u shortlamak en iyi yol olacaktır.

Tezos 1 Saatlik Grafik

Son 24 saatteki dalgalanmada iyi bir artış olmasına rağmen, RSI göstergesinden ayrıldı ve böylece düşüş eğilimi yarattı. Düşüş pozisyonun ana nedeni, yakın zamanda bir destek seviyesine çevrilen 3.063 dolarlık dirence ek olarak ortaya çıkması. Bu R/S flip hala taşa yerleştirilmemiştir. Bu nedenle, flip başarılı bir şekilde gerçekleşmezse, buradan [3.063$’da) bir düşüş mümkün olacaktır haliyle short pozisyonu karlı olabilir.

Yukarıdaki grafikte gösterilen stop-loss takiben 3.145 dolar; ancak, alınmak istenen risk miktarına göre ayarlanabilir. Her zaman olduğu gibi, özellikle kripto para birimlerinin değişken doğası göz önüne alındığında, dar sstop-loss seviyeleri genellikle pozisyonu kapatacaktır.

İlk short pozisyon, 2.91 dolarlık bir hedefle, yani %4.69’luk bir düşüşle muhafazakar tarafta. Bununla birlikte, ikinci pozisyon daha fazla risk alarak kârı en üst düzeye çıkarmaya çalışıyor. İkinci hedef 2.771$’dır, bu da XTZ’nin 14 ve 21 Temmuz’da geri döndüğü destektir.

MACD ve Aroon göstergeleri, grafikte görülmese de, short bir pozisyonu daha da teyit ederek gelen düşüş eğilimini göstermektedir.

Altcoin hakimiyeti, Şubat 2020 ortası seviyelerinden sadece %11 daha düşük olduğundan, bu aşama, altcoin ticareti ile karı artırmak için iyi bir zaman gibi görünüyor. Bitcoin, bir haftadan fazla uykuda kaldıktan sonra küçük yaşam belirtileri gösterdiğinden, insanlar altcoinlere geçti. DeFi, bu artan altcoin popülaritesine de bir uyarıdır.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu