24 Ağustos 2020 Chainlink Uzun Vadeli Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

24 Ağustos 2020 Chainlink Uzun Vadeli Fiyat Analizi

Chainlink (LINK), Mart ayında 2 doların altında işlem görürken, Ağustos ayı içerisinde 20 dolara kadar yükseldi. Bu beklenmedik artış, DeFi’nin popüler olmaya başladığı bir zamanda geldi. Kısmen, çoğu altcoinin yükselişinin nedeni, DeFi çılgınlığı olmalıdır.

LINK İçin İleride Ne Var?

Link için önemli seviyeler arasında; 17.76$ ile 18.76$ arasında değişen bir direnç bölgesi ve ardından 14.73$, 10.95$ bölgelerinde ki [aynı zamanda bunlar 0.236-Fibonacci seviyesi] destekler yer almaktadır.

Link’in aşırı coşkulu rallisi 20$’lık bir tavan yaptı ve önümüzdeki süreçte bir geri çekilme olacağı muhtemeldir.Zirveden bu yana, %38’lik bir düzeltme (düşüş) oldu. Ancak basın zamanında, Link’in fiyatı artarak, bu düşüş oranı %27’ye geriledi. 14.73$’lık destek bölgesine dikkat edilmesi gerekiyor, Link bu desteği kaybederse; bir sonraki nokta 10.44$ seviyesi olabilir.

RSI göstergesi, çift tepe oluşumu [mevcut uzun vadeli Link grafiği için yükseliş demektir] gösterdi. Ancak basın zamanında, RSI nötr bölgeye yakın, bu da alıcıların güçlerini yitirdiğini göstermektedir.

Düşen RSI nedeniyle fiyatların düşme olasılığı göz önüne alındığında, önümüzdeki hafta en az %16 ila %25 oranında düşüş bekleyebiliriz.

Link ile ilgili iyi bir şeyi belirtmek gerekirse, kripto pazarının geri kalanıyla olan “düşük” korelasyonudur. 90-günlük “Pearson korelasyonu”, dikkate değer şekilde düşüş göstermektedir.

Link, bir mola veren (düzeltme yapan) tek kripto para değil, aynı şey bir çok kişinin sevdiği kripto paralardan biri olan ADA için de geçerlidir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu