26 Ocak 2021 Cosmos (ATOM) Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

26 Ocak 2021 Cosmos (ATOM) Fiyat Analizi

Cosmos (ATOM) 19 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9.20$’a ulaştı ancak daha sonra sert bir düşüş yaşadı. Ancak destek bulması ve bir başka yükseliş girişiminde bulunması bekleniyor.

Cosmos (ATOM) ATH’nin Ardından Düştü

ATOM 16 Ocak’ta 8.70$’lık direnç alanının üzerine çıktı ve 19 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9.20$’a ulaştı. Ancak yükselişini sürdüremedi ve ATOM o zamandan bu yana 8.70$’ın altına düştü.

Teknik göstergeler nötr ve düşüş eğiliminde. ATOM’un başka bir yükseliş girişiminde bulunup bulunmayacağı veya bir kez daha 6.80$’lık destek alanına düşüp düşmeyeceği henüz belli değil.

ATOM/USDT. Kaynak: TradingView

İki saatlik grafik, ATOM’un son yukarı yönlü hareketinin 0.618 Fib geri çekilme seviyesine ulaştığını gösteriyor. Ayrıca normalde fiyatlardaki artış eğilimine işaret eden alçalan takoz içinde işlem görüyor. Ancak teknik göstergeler henüz herhangi bir yükseliş işareti vermiyor.

ATOM/USDT. Kaynak: TradingView

Dalga sayımı, ATOM’un 22 Aralık 2020’de başlayan yükseliş hareketinin 4. dalgasını henüz tamamladığını gösteriyor. Model, dördüncü dalga geri çekilmesi gibi görünüyor.

5. dalganın tepesi için en olası hedef, harici Fib geri çekilmeleri ve projeksiyon bir kombinasyonuyla bulunan 12.40-12.77$ seviyeleri arasında bulunuyor.

Sonuç olarak, ATOM/USD çiftinin yakında destek bulması ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu