3 Mart 2021 BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

3 Mart 2021 BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi

Yükseliş eğilimi ana senaryo olmaya devam ediyor; ancak, ilk 10 listesindeki tüm kripto paralar büyümeyi sürdürmeye hazır değil.

Kaynak: CoinMarketCap

BTC / USD

Kaynak: TradingView
BTC / USD

Dün, işlem hacimleri ortalamanın altındaydı ve Bitcoin (BTC) fiyatı 48.30$’lık destekle yanlamasına konsolide oldu. Akşam, satıcılar bu desteği zorladı ve çifti ortalama fiyat alanına döndürdü. Ancak geçen gece, parite dünkü konsolidasyon bölgesine dönmeyi başardı.

Büyük bir alıcının desteğinin olmaması, paritenin yaklaşık 50.000 dolarlık psikolojik direncin üstesinden gelmesine izin vermiyor.

Bugün, alım hacmini artırmak mümkün değilse, parite konsolide olmaya devam edebilir ve yan menzilinin alt sınırı 46.000 $’lık destek alanına genişleyebilir.

Bitcoin, yazım anında 51.132 dolardan işlem görüyor.

ETH / USD

Kaynak: TradingView
ETH / USD

Dün, alıcılar 1.600 dolarlık direncin üstesinden gelemediler ve küçük hacimlerde Ethereum (ETH) fiyatı kademeli olarak iki saatlik EMA55’in altına düştü.

Düşüş 1.480 $ civarında durdu ve tekrar yükselişe geçerek 1.600 doları aştı. Hareketli ortalama EMA55 alıcılara destek sağlayabilirse, 1.700 dolarlık direnci kırma girişimleri tekrarlanacaktır. Satıcılar bugün piyasada hafif bir avantaj elde ederse, 1.400 dolarlık desteğin yeniden test edilmesi mümkün.

Ethereum, yazım anında 1.612 dolardan işlem görüyor.

XRP / USD

Kaynak: TradingView
XRP / USD

Düşük alım aktivitesi, XRP fiyatının geçen haftadan bu yana sıkıştığı sıkıcı yan aralıktan çıkmasını engelledi.

Satıcıların fiyatı kanalın üst sınırından daha uzağa itmek için biraz çaba sarf etmesi gerekiyordu. Parite 0,430 dolarlık desteği aştı, ancak dar bir aralıkta kaldı. Yatay eğilim devam edebilir, ancak alıcılar bir kez daha dört saatlik EMA55’in üzerinde bir yer edinmeye çalışacaklar.

XRP, yazım anında 0,4514 dolardan işlem görüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu