Adidas İlk NFT Giyilebilir Ürün Koleksiyonunu Tanıttı

Bir Alman spor giyim markası olan Adidas Originals, ilk blockchain destekli sanal giyilebilir ürünleri tanıttı. Adidas, ilk NFT giyilebilir ürün koleksiyonunu “Virtual Gear” olarak adlandırdı. NFT koleksiyonunun lansmanı, Adidas Originals’ın topluluk tabanlı, üyelere öncelik veren, açık metaverse stratejisini geliştirme çabasını hızlandırıyor.

16 parçalık koleksiyon, Mayıs ayında piyasaya sürülen ve Aşama 2’yi ele geçiren Into The Metaverse (ITM) NFT sahiplerine airdrop olarak sunulan kapsül koleksiyonu sahiplerinin cüzdanlarında bulunuyor. 

16 parçalık koleksiyon, geçmişle geleceği, sanalla fizikseli, topluluklarla yaratıcıları, kültürle kimliği birbirine bağlayan, markanın tarihindeki yaratıcı ve kültürel bir atılımı temsil ediyor.

Adidas Başkan Yardımcısı, giyilebilir NFT lansmanı hakkında yorumda bulundu

Adidas’ın Başkan Yardımcısı Erika Wykes-Sneyd giyilebilir NFT’nin lansmanı hakkında konuşurken şunları söyledi: 

“Bu koleksiyonun en bağlı kullanıcı topluluğumuz için sunduğu fırsatı seviyorum. Her kapsül sahibinin lansman sırasında bir seçeneği vardır: adidas’ın ilk Virtual Gear koleksiyonuyla sanal kimliklerini yazın ve ifade edin veya listeleyin ve başkalarının bu topluluğa katılmasına izin verin. Temelinde topluluğumuz ve yaratıcı ekosistemimiz olan adidas, topluluk üyelerimiz için somut değere ve değişmez faydaya odaklanarak giyilebilir ürünlerimiz için yeni olasılıkların kilidini açmak üzere Web3’teki uygulanabilir her yardımcı programı, platformu ve deneyimi keşfedecek. ”

Rapora göre, Kapsül NFT Koleksiyonuna sahip olan Adidas Originals sahipleri, 16 benzersiz parçadan hangisinin atandığını görmek için Kapsül NFT’lerini açıp değiştirebilirler. Bu, kullanıcıların 16 yeni dijital giyilebilir NFT’den birini rastgele oluşturmak için mevcut Kapsül NFT’lerini ‘yakmaları’ gerektiği anlamına geliyor.

Adidas Originals Kreatif Direktörlükten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Nic Galway de koleksiyon hakkında yorum yaptı ve Adidas’ın her zaman yaratıcılığın sınırlarını keşfetmesiyle ve ötesini bulmak için sınırları zorlamasıyla tanınan markalardan biri olduğunu söyledi:

”Web3, tasarımcılarımıza ve ortak çalışanlarımıza markamızın artırılmış ve sanal dünyalarda nasıl temsil edilebileceğini hayal etmeleri ve yeniden hayal etmeleri için yeni bir çıkış noktası sunuyor.”

Halihazırda adidas Originals: Capsule NFT’ye sahip olmayanlar, 16 Kasım’dan itibaren çeşitli NFT pazaryerlerinden yeni Virtual Gear koleksiyonunu doğrudan edinebilecekler. Ek bir bonus olarak, sanal bir giyilebilir NFT’ye ve uygun bir iş ortağı koleksiyonu olan NFT’ye (BAYC, MAYC, Inhabitants) sahip olan topluluk üyeleri, yakında piyasaya sürülecek olan bir PFP Aracını kullanarak NFT’lerini adidas sanal giyilebilir cihazlarıyla ‘giydirebilecek’.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Yeni Bir iPhone Uygulaması, Herkesin Ücretsiz NFT Oluşturmasını Sağlıyor

Özellikle, rakip marka Nike, Web3’te moda dünyasının en büyük oyuncularından biri olmuştur. Yakın zamanda Nike, NFT alanındaki görünümünü artırmak için yeni bir web3 platformu Swoosh’u tanıttı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu