Amazon, FTX İflasının Dizisini Çekecek

Variety‘nin haberine göre, teknoloji devi Amazon’un bir yan kuruluşu olan Amazon Studios, FTX borsasının skandal çöküşüyle ​​ilgili bir TV dizisi hazırlığında.

Bağımsız bir film ve televizyon yapım şirketi olan AGBO, yeni TV şovunun yapımından sorumlu olacak. Stüdyo, toplu olarak Russo kardeşler olarak bilinen Amerikalı yönetmenler ve yapımcılar Anthony Russo ve Joseph Russo tarafından yönetiliyor. Dizinin prodüksiyonunun 2023’ün başlarında başlaması bekleniyor. Toplam sekiz bölümden oluşacak. Amerikalı yazar, yapımcı ve yönetmen David Weil, dizinin pilot bölümünü yazıp yapımcılığını üstlenecek. En çok Amazon Prime Video televizyon dizisi Hunters ile tanınan Weil, aynı zamanda dizinin sorumlu yapımcılığını üstlenecek. Angela Russo-Otstot (“Cherry”, “Relic”) ve Mike Larocca (“The Grey Man”) da gösteriden sorumlu olacak.

Amazon Studios’un başkanı Jennifer Salke yaptığı açıklamada, FTX hikayesini isteğe bağlı bir akış ve kiralama hizmeti olan Amazon Prime Video’ya getirmek için daha iyi ortaklar düşünemediğini söylüyor.

2019’da kurulan FTX, meteorik bir yükseliş yaşadı ve kripto dünyasının en büyük oyuncularından biri haline geldi. Kurucusu Sam Bankman-Fried’in serveti 26 milyar dolardı. Ancak, kripto imparatorluğu bir haftadan kısa bir süre içinde parçalandı. Bankman-Fried’in serveti yok olurken, FTX Group iflas başvurusunda bulundu. FTX’in çöküşünün öyküsü, sıklıkla biyoteknoloji dolandırıcılığı Theranos’unkiyle karşılaştırıldı.

Amazon’un abonelik akış hizmeti, bu yılın başlarında “Mean Girls” yıldızı Amanda Seyfried’in kurucusu Elizabeth Holmes’u canlandırdığı “The Dropout” adlı bir Theranos belgesel dizisinin prömiyerini yaptı.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Avrupa Binance Borsasını İnceleme Altına Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu