Ampleforth (AMPL) Nedir? Ampleforth (AMPL) Geleceği ve Yorum 2022

Ampleforth (AMPL) Nedir?

Ampleforth (AMPL); Bitcoin, altın, gerçek para birimleri ve emtialar için arz esnekliği vaat eden bir projedir. Tedarik esnek kaldığı için güvenilir olduklarını iddia ediyorlar.

Gerçek finansal sistemde önemli bir yer tutan altın ve gümüş gibi metallerin arzı sınırlı olduğu için bu kıymetli varlıklar bağımsız kabul edilmektedir. Enflasyonist değişimlere karşı dirençli olmalarına rağmen talep artışlarına karşı etkisizdirler. Bu artan talepler, altın ve gümüş gibi değerli varlıkları savunmasız bırakıyor.

Ampleforth (AMPL), talepteki bu artışla mücadele etmeyi amaçlıyor. Kurucuları, anlık fiyat değişikliklerini arza yayan sentetik bir para birimi olduğunu söylüyor. Otomatik sermaye ile şiddetli enflasyon ve deflasyondan korunmayı amaçlar.

Ampleforth (AMPL), kripto para birimi değerine kısa, orta ve uzun vadeli bir yatırım olarak kabul edilir. Kısa vadede kendisini kripto cüzdanlara alternatif olarak sunuyor. Orta vadeli planlarında, merkezi olmayan bankaların rezervlerinin garantisi olmayı hedefliyor. Uzun vadede Ampleforth (AMPL), merkez bankası kripto para birimlerine alternatif olarak kullanılabilir.

Ampleforth (AMPL), fiyatları istikrara kavuşturmak için her zaman arz ve talep arasındaki en iyi dengeyi arar. Bu dengeyi sağlamak için gerekirse fiyatları düşürerek veya yükselterek doğrudan müdahale eder. Bu müdahale ile fiyatı sabitlemeyi amaçlar.

Ampleforth (AMPL), Geyser projesi ile ekosistem fonundaki AMPL kripto bakiyesini Uniswap V2’deki likidite sağlayıcılarına dağıtır. Likiditenizi artırdıkça ve holdinginizin ömrü boyunca AMPL havuz pazar payınız artacaktır.

Geyser projesi AMPL tankları yavaş yavaş açılıyor. Likidite sağlayanlar bu havuzlardan paylarını alabilirler. Token yatırıldıktan sonra, sistemdeki AMPL ve ödül bakiyenizi Geyser arayüzünden görüntüleyebilirsiniz. AMPL bakiyenizi istediğiniz zaman artırabilir ve ödülleriniz gerçekleştiğinde ödül alabilirsiniz. Geyser’in amacı, AMPL’yi dünyaya yaymak ve bu projeye inananları ödüllendirmektir.

AMPL’yi diğer kripto temelleri arasında benzersiz kılan şey, token arz ve talep mekanizmasıdır. Diğerleri karmaşık bir sistem inşa etmenin temelidir. Bitcoin, sansürlü ödemelerin temelidir; Ethereum, ağ üzerinde akıllı sözleşmelerin yürütülmesine izin vererek bu platformu bir adım daha ileri götürdü. Bir ekonomide denge, piyasadaki arz ve talebin birbirleriyle mükemmel bir denge bulduğu bir durum olarak tanımlanır.

Ampleforth için denge, talepteki bir değişikliğin arzda 1’e 1 değişikliğe yol açtığı bir durumdur. Örneğin, 100.000 AMPL varsa ve piyasa talebi nedeniyle fiyat 1 ABD Dolarından 2 ABD Dolarına yükselirse, ağ 1 ABD Doları hedef fiyat belirleyecek ve arzı 100.000 AMPL artıracaktır. Dolayısıyla bu süreçte arz 100.000 AMPL’den 200.000 AMPL’ye yükselecek.

Bu, mevcut token sahipleri için bir sorun değildir. Bu, sabit sayıda token yerine sabit bir ağ yüzdesine sahip olarak düşünülebilir. Ayrıca, ERC-20 token’ın benzersiz yetenekleriyle merkezi değildir. Böylece, Ampleforth’un pazar payını herhangi bir token sahibinden çalmadan, bu protokol tarafından üretilen 300.000 AMPL, AMPL sahiplerinin mevcut adreslerine karşılık gelecek şekilde kredilendirilecektir. Dengeli, 2 kat tedarik; 2x fiyat düşüşü ile karşılaştığında bu örneğe göre piyasa değeri 200.000$ sabit tutularak elde edilir:

AMPL’nin ana avantajı, bir değişim aracı olarak hizmet etmesidir. Ampleforth, teklifini milyarlarca kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklendirebilir, ancak yalnızca 1.000 kullanıcıya hizmet ederse teklifini genişletebilir. AMPL’nin esnek tedarik hareketleri, onu dijital ekonomiyi oluşturmak için ideal bir varlık haline getiriyor. Bu nedenle, DeFi için harika bir teminat olabilir. Döngüsel olmayan davranışları da bir kripto portföyüne iyi bir katkıdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Measurable Data Token (MDT) Nedir? Measurable Data Token (MDT) Geleceği ve Yorum 2022

Çoğu ülke, ekonomik sağlığı yönetmek için bir merkez bankası kullanır. Merkez bankaları bunu, ekonomik döngülerin etkilerini hafifletmek için maliye ve para politikalarının kaldıraçlarını kullanarak başarırlar. Genel olarak maliye politikası, kamu harcamaları ve vergilendirme politikasını ifade eder. Buna karşılık, para politikası, merkez bankasının borçlanma maliyetini ve para arzını belirleme eylemlerini ifade eder. Merkezi olmayan ekosistemde hiçbir hükümet harcaması ve vergi olmadığı için, para politikası algoritmik stabilcoinler için yol gösterici ilkedir.

Esnek olmayan arzın faydaları olsa da, ortaya çıkan fiyat oynaklığı bir sorun olabilir. Tersine, esnek bir para arzı seyreltme ve devalüasyona yol açabilir. Bu, yeni para birimi basıldığında ve dolaşıma girdiğinde gerçekleşir, bu da bir şirketin sahip olduğu toplam dolar arzındaki payını seyrelterek her bir para birimini daha az değerli hale getirir.

Ampleforth (AMPL) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Evan Kuo ve Brandon Iles 
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 395,345,189
  • Dolaşımdaki Arzı: 36,528,050
  • Piyasa Değeri: ₺ 7.014.13.111,00
  • En Düşük Fiyat: ₺ 12,00
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 56,98
  • Proje Amacı: AMPL token, esnek bir arz ile fiyat istikrarını koruyor. Bunu, AMPL arzını günlük olarak ayarlayan ve sabit arzlı kripto para birimlerinden daha fazla fiyat istikrarı sağlayan bir kurtarma süreci ile başarır.

Ampleforth (AMPL) Geleceği

AMPL ekibi, kullanıcıların nihayetinde merkezi bir operatör yerine yazılımla yönetilen bir stabilcoin seçeneği seçeceğine inanıyor. Projenin yönetim token’ı olan FORTH’un bu bağlamda daha da değerli olacağına inanıyor. Öte yandan proje, Coinbase kurucusu Brian Armstrong da dahil olmak üzere yatırımcılardan 4,75 milyon dolar topladı ve risk sermayesi şirketleri True Ventures ve Pantera Capital tarafından büyük saygı görüyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Ampleforth (AMPL) Yorum

AMPL’nin bir sabit para gibi davrandığı iddiasına rağmen, bazıları cüzdandaki varlıklar dalgalanırsa kripto varlığının BTC ve diğer istikrarlı güçlü varlıklardan nasıl farklı olduğunu merak edebilir. Diğerleri, AMPL’nin neden DAI, GUSD veya PAXG gibi alternatif sabit paralardan daha fazla arzu edilen bir varlık olduğunu merak edebilir. Özetle, cevap, ademi merkeziyetçiliği ve siyasi etkinin ve hükümet destekli fiat para birimlerine bağımlılığın ötesine geçen bir finansal ekosistem yaratma arzusunu içeriyor.

Ampleforth (AMPL) Nereden ve Nasıl Alınır?

Ampleforth (AMPL)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu