Analistlerden Bitcoin İçin Yılbaşı Rallisi Tahmini!

Bitcoin (BTC) fiyatı, Japonya Merkez Bankası’nın 10 yıllık getiriler için üst bant limitini 50 baz puana yükseltmesine yanıt olarak ABD Dolar Endeksi’nin keskin bir şekilde düşmesinin ardından bugün yükseldi. BTC fiyatı Pazartesi günü 16.398 $’a düştükten sonra toparlandı ve Salı günü kazançlarını genişleterek neredeyse 17.000 $’a ulaştı.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1,19 arttı ve şu anda 16.826 dolardan işlem görüyor. Bitcoin için 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviyeler 16.398 dolar ve 17.028 dolar. 17.150 dolara yakın direnç, BTC fiyatı için çok önemli olmaya devam ediyor. BTC aylık kapanışı direnç seviyesinin üzerine çıkarsa, Bitcoin 2023’te yükselişe geçecek.

Japonya Merkez Bankası para politikası değişikliklerinin ortasında zayıf ABD doları tarafından desteklenen ayı piyasası rallisi, Bitcoin fiyatını yukarı doğru iterken, yaklaşan ralli muhtemelen zayıf olacak.

Zincir üstü veriler, kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin, özellikle 3-6 aylık Bitcoin varlıklarını sürekli olarak sattıklarını gösteriyor. Aslında, Pazartesi günü BTC fiyatında gözlemlenen düşüş, 3-6 aylık Bitcoin sahiplerinin satışlarından kaynaklanıyordu.

Bitcoin Harcanan Çıkış (3-6 Ay). Kaynak: CryptoQuant
Bitcoin Harcanan Çıkış (3-6 Ay). 
Kaynak: CryptoQuant

Tarihsel olarak, 3-6 aylık sahipleri için Harcanan Çıktı Yaş Bantlarının yükselişini büyük aşağı yönlü hareketler izledi. Hatta FTX krizinin hemen öncesinde keskin bir hamle yaşandı. Bu nedenle, yatırımcılar yaklaşan bir Bitcoin fiyat düşüşünü tahmin etmeye yardımcı olmak için 3-6 aylık Bitcoin sahiplerinin Harcanan Çıktısına dikkat etmeli.

Analistlerinin Bitcoin Tahminleri

Kripto analisti Michael van de Poppe, BTC’nin 16.900 $ seviyesini kırması halinde güçlü bir yükselişe devam edebileceğini tahmin ediyor. Ayrıca, 16.5K $ destek seviyesini tutan Bitcoin, 18.000 $’a doğru fiyat rallisi için kilit olmaya devam ediyor.

Rekt Capital daha önce Bitcoin fiyatının 17.150 dolar seviyesini tutmasının Bitcoin ve altcoinler için çok önemli olacağını öne sürmüştü. Bitcoin, ayı destek seviyesinin altında kapatırsa, 13.900 dolara doğru bir hareket görülebilir. Ayrıca, Bitcoin 18 bin dolarda güçlü bir dirence sahip ve güçlü bir ralli ancak BTC fiyatı 18 bin dolar – 19 bin dolar seviyesini kırarsa mümkün.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mike Novogratz, Bitcoin'in Ne Zaman Yükseleceğini Tahmin Etti

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu