Paxful, Ethereum’u Delist Ediyor, İşte Nedeni!

Paxful, Çarşamba günü Ethereum’u listeden çıkardığını duyurdu. Şirket, blockchain ağının bütünlüğü ile ilgili sorunları dile getirdi. 

Şirketin CEO’su Ray Youssef, ETH’yi listeden çıkarma kararının platform üzerinde hemen etkili olduğunu söyledi. CEO, blockchain ağının Proof of Reserves mekanizmasından Proof of Stake mekanizmasına geçişine atıfta bulundu.

“Ethereum Merkeziyetsiz Değil”

Paxful CEO’su, Ethereum’un merkeziyetsiz olmadığını ve bir grup insan tarafından kontrol edildiğini söyledi. İddianın, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum için büyük yankıları olabilir. 

Youssef, Ethereum’un kredi ve borç verme gibi finans kullanım durumlarında faydası olduğunu söylerken, blok zincirinin tokenizasyon modelini eleştirdi. 

Bir açıklamada, Ethereum’un insanları soyan dolandırıcılık token’ları ürettiğini belirtti. ETH token’larının Bitcoin’den değerli momentumu çaldığını da sözlerine ekledi.

“ETH merkezi olmayan bir yapıya sahip değil. Küçük bir grup insan tarafından kontrol ediliyor ve bir gün onu kullanmak için izin almanız gerekecek.”

Bir tweet’te şunları söyledi:

“Sonunda Ethereum’u pazarımızdan çıkardık. 11.60 milyon insan daha güvenli. Gelirden çok dürüstlük. Sıradaki kim?”

The Merge’den önce Vitalik Buterin tarafından tahmin edildiği gibi Ethereum (ETH), hisse kanıtı konsensüsüne geçiş avantajını henüz fiyatlamadı. 

Btcmagazin market verilerine göre, bu yazı yazılırken, Ethereum fiyatı son 24 saatte sadece %0,12 artarak 1.214 $ seviyesinde bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Ölçeklenebilirliğinde Devrim: Saniyede 100.000 İşlem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu