AppCoins (APPC) Nedir? AppCoins (APPC) Geleceği ve Yorum 2022

AppCoins (APPC) Nedir?

AppCoins (APPC), uygulama içi ödeme ekonomisini merkezden uzaklaştırmayı ve mobil cihazlar için küresel bir dijital reklam protokolü oluşturmayı amaçlayan bir projedir.

AppCoins, blok zinciri teknolojisini entegre mobil internet ticaret sistemine entegre edecek. Alternatif bir Android uygulama mağazası olan Aptoide’nin geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir. Appcoins, 2017 yılında gişe rekorları kıran bir ICO düzenledi ve o zamandan beri iniş çıkışlar yaşadı.

AppCoins ekibi, tüm mobil uygulama ekosistemini blok zincirine getirmenin tamamen şeffaf olacağına ve hem kullanıcıları hem de geliştiricileri teşvik edeceğine inanıyor.

Appcoins kripto para uygulaması Appc Coin, mobil uygulama sektörünün tanınmış markalarından Aptoide tarafından bu sektördeki hegemonyaya son vermek amacıyla yayınlandı. Android işletim sistemini temel alan Aptoide’nin 200 milyondan fazla kullanıcısı olduğu biliniyor. Ekibin amacı, mobil uygulama endüstrisine daha fazla şeffaflık ve verimlilik getirmektir. Bu nedenle blockchain teknolojisini kullanarak akıllı sözleşmeleri uygulama mağazalarına getiren ekip, ciddi geri dönüşler aldı.

Aracıları Android veya Apple App Store’dan kaldırmayı amaçlayan proje geliştiricileri, para birimi olarak Appc Coin’i kullanıyor. Her şeyi blok zincirine taşıma hedefiyle Aptoide ekibi, bunun tarafların daha şeffaf hareket etmesine ve daha fazla insanı bu projeye katılmaya teşvik etmesine izin vereceğine dikkat çekiyor.

İyileştirmeye bir örnek, şeffaf bir anlaşmazlık sistemidir ve bir diğeri, geliştiricilerin geçmiş işlemlere olan güvenine dayalı olarak çalışan geliştiriciler için bir derecelendirme sistemidir.

AppCoins APPC Token, Ethereum ağında çalışan ERC-20 uyumlu bir token’dır. Ekip, Temel Dikkat token’ları (BAT) tarafından kullanılan sisteme benzer şekilde, bu token’ları “dikkat başına maliyet” olarak adlandırdıkları şeye göre tahsis edecektir. Reklamları görüntüleme veya bazı durumlarda yeni uygulamaları indirme ve deneme karşılığında kullanıcı token’ları kazanacaktır. APPC token’ı daha sonra uygulama içi satın alımlar için kullanılabilir.

AppCoins ekibi başarılı olursa, AppCoins protokolünü uygulamayı seçen geliştiricilere, kullanıcılara ve uygulama mağazalarına daha iyi hitap eden bir mobil uygulama ekosistemine sahip olacağız. AppCoins şu anda yalnızca Android uygulamalarıyla çalışıyor, ancak proje “App Store’dan bağımsız” olduğunu iddia ediyor ve sonunda iOS uygulamaları için çalışmaya başlayacak.

2022 yılına kadar 7 milyardan fazla akıllı telefonun kullanımda olacağı tahmin edilerek akıllı telefonların sayısı önemli ölçüde artmaya devam ediyor. Bu, uygulama ekonomisinde sürekli büyümeyi sağlayacak, aynı zamanda ekosistemde sorunların gelişmeye devam etmesini sağlayacaktır.

AppCoins, uygulama mağazasının blok zincirine geçişinin, merkezi uygulama mağazalarının en göze çarpan kusurlarından üçünü çözeceğine inanıyor: reklamcılık, uygulama içi satın almalar ve uygulama/geliştirici onayları geliştirme.

Günümüzde mobil uygulama reklamcılığı, geliştiriciler için hantal ve pahalıdır. AppCoins, geliştiricilerin uygulamalarını birkaç dakika içinde yeni kullanıcılara kolayca tanıtabilecekleri bir standart oluşturacak. Platform blok zincir teknolojisini kullandığından, durum tespiti yapılır ve sahte kimlik, çifte harcama veya reddedilme endişesi yoktur.

AppCoins, uygulama içi dijital satın almaları ve ödemeleri APPC token’ın birden fazla platformda kullanılması yoluyla çözecektir. Bu çözüm entegre edildiğinde, APPC çözümünü kullanan tüm uygulama mağazalarında çalışacak. Kullanıcılara, itibari para ile satın alınabilen veya APPC platformunda reklam yoluyla kazanılabilen APPC token’larını kullanarak uygulamada herhangi bir şey için ödeme yapmanın kolay bir yolunu sağlayacaktır.

Diğer blok zincirlerindeki mevcut onay süreci verimsiz ve zaman alıcıdır. APPC, geliştiricilere işlem geçmişine göre sıralanacakları yeni bir güven modeli sunacak. Bu, merkezi olmayan blok zincirinde değişmez bir şekilde saklanır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Melos Studio (MELOS) Nedir? Melos Studio (MELOS) Geleceği ve Yorum 2022

Ekip bilgilerini orijinal teknik incelemelerinde listelese de, web sitelerinden kaldırılmış gibi görünüyor. Bu, birçok topluluk üyesinin projeye kimin liderlik ettiğini ve kimin ayrıldığını tahmin etmesine neden olabilir.

Teknik incelemesine dayanarak, APPC ekibinin Portekiz’de olduğunu biliyoruz. Singapur hükümetinin blockchain projelerine yakınlığı nedeniyle, Singapur’da projenin kayıtlı olduğu ek bir ofisi var.

Ayrıca takımda 18 kişi olduğunu söylüyorlar. Kurucu ortaklar Aptoide yaratıcıları Paulo Trezentos ve Álvaro Pinto’dur. Paulo (CEO) geliştirme geçmişine sahiptir ve uzun süredir açık kaynak topluluğunun bir üyesidir. Örneğin, büyük bir Linux dağıtımı olan LinuxCM’nin kurucusu ve koruyucusudur.

AppCoins (APPC) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Alvaro Pinto
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 239,805,531
  • Dolaşımdaki Arzı: 239,805,530
  • Piyasa Değeri: ₺ 6,279,984
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.01664
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1.94

AppCoins (APPC) Geleceği

Belirtildiği gibi, AppCoin’ler Aptoide ekibi tarafından oluşturulur. Aptoide, 2009 yılında Alvaro Pinto ve Paulo Trezentos tarafından piyasaya sürüldü. En son rapora göre, Aptoide mağazasında 800.000’den fazla uygulama mevcut ve mağaza dünya çapında 200 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Diğer coin ve token’lara benzer şekilde, AppCoins (APPC) token’ı, kullanıcılara mobil uygulamalara ve uygulama dağıtımına dayanan merkezi olmayan bir ödeme sistemi sağlar.

Proje, dağıtılmış uygulamalar oluşturmakla ilgili değil, merkezi olmayan bir çözüm eklemeyi ve uygulama içi satın alımlar için bir ödeme seçeneği olarak token’lar eklemeyi amaçlıyor. Projenin başarısı veya başarısızlığı, kullanıcıları ve diğer uygulama mağazalarını çözümün AppCoin’de olduğuna ikna etme yeteneğine bağlıdır.

AppCoins platformunu karşılaştırdığınızda, uygulamanın fiyatını artırmaktan biraz daha fazlasını yapan üçüncü taraf ve aracıların sayısını azaltmaya çalıştığını hemen görüyorsunuz. Ayrıca uygulama reklamcılığını, uygulama içi satın alma işlemlerini iyileştirmeyi ve şu anda yavaş ve verimsiz olan uygulama onay sürecini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

AppCoins (APPC) Yorum

APPC, uygulama mağazalarını, yatırımcıları, geliştiricileri, reklamcıları ve OEM’leri entegre eder. Bu sistem, farklı mobil platformlarda (Android ve iOS) bulunan uygulama mağazasından bağımsızdır. Çeşitli uygulama mağazaları, platformdaki her bir temel işlemle ilişkili akıllı sözleşme göndericileri olarak hareket eder. Bu sistem ekonomide bir güven katmanı oluşturarak aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır. AppCoins, uygulama ekonomisinin ortak dili olmayı hedefliyor.

Protokol ayrıca Dikkat Kanıtı adı verilen bir sistem içerir. Kullanıcılar, uygulama mağazaları ve OEM’ler, ödül olarak bir bakım kanıtı konsepti aracılığıyla token’ları alır. Uygulamalarının reklamını yapmak isteyen geliştiriciler, kullanıcıların uygulamaları yüklemesini ve kullanmasını sağlayabilir. Kullanıcılar, teorik olarak AppCoin’lerin ekonomik büyümesini yönlendiren erdemli bir döngü oluşturan uygulama içi satın almalar yoluyla tokenlerini yeniden yatırır.

AppCoins (APPC) Nereden ve Nasıl Alınır?

AppCoins (APPC)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu