Merge Yaklaşıyor, Ethereum (ETH) 1.700 Dolar Seviyesine Yeniden Ulaştı

Gokhshtein Media’nın kurucusu ve PAC Protokolü CEO’su David Gokhshtein, topluluğun dikkatini ikinci en büyük token olan Ethereum’un 19 Ağustos’ta kaybettiği 1.700 $ seviyesini yeniden ele geçirmek için yükseldiği gerçeğine çekti. Bu arada, büyük Ethereum cüzdanlarının sayısı da artarken, uzun zamandır beklenen Merge yükseltmesi yaklaşıyor.

Bir hafta önce, Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Merge’nin daha önce duyurulduğu gibi 15 Eylül’de gerçekleşmesinin beklendiğini doğruladı. Ancak 12 Ağustos’ta Vitalik Buterin bir tweet’te kesin tarihin Ethereum hash oranına bağlı olduğunu söyledi. Merge, Ethereum’un bir hisse kanıtı protokolüne geçişine doğru son adım olacak ve iş kanıtı ve büyük enerji tüketimini Ethereum için geride bırakacak. Bu nedenle, ETH’nin önde gelen kripto para Bitcoin’in aksine daha kıt olması (daha fazla madenci olmayacağı ve kripto paraların daha nadiren basılacağı için) ve daha çevre dostu olması bekleniyor.

100+ tokenlı cüzdanların ETH sayısı hızla yükseliyor Glassnode analitik şirketi, son 24 saat içinde Ethereum ekosistemi tarafından birkaç önemli rekorun kırıldığını bildirdi. Özellikle orta ölçekli yatırımcılar giriş yapmaya devam ediyor ve şimdi 100’den fazla Ether tutan cüzdan miktarı 16 ayın en yüksek seviyesi olan 45.615’e ulaştı. Benzer şekilde, sıfır olmayan ETH cüzdanlarının sayısı da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 85.410.502’ye yükseldi.

Santiment on-chain veri toplayıcı, ilk 10 borsa cüzdanında tutulan Ethereum miktarı ile borsa dışı cüzdanlar arasındaki dengenin Merge öncesinde kademeli olarak yükseldiğini ve farkın kapandığını tweetledi. 10 Mayıs’tan bu yana, yakın tarihli bir tweet’e göre, merkezi borsalara ait olmayan en büyük 10 ETH cüzdanı, daha önce tuttukları Ethereum’un %11’ini sattı. Borsa tabanlı cüzdanlara gelince, zulalarını %78 oranında artırdılar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İsviçre'de Bitcoin ve Ethereum ile Ödeme Dönemi Başlıyor

Kripto destekçisi milyarder ve yatırımcı Mark Cuban kısa süre önce bir röportajda Ethereum’da uzun vadede “süper yükseliş” beklediğini söyledi. Yükseliş tahmini yine yaklaşan Merge etkinliğiyle bağlantılı. Ethereum’un faydasını artıracağına ve böylece ikinci en büyük blok zinciri platformunun ve ETH’nin yükseliş durumunu güçlendireceğine inanıyor.

Yukarıda bahsedildiği gibi, Merge, Ethereum’un enerji tüketimini önemli ölçüde azaltacaktır. Ancak Cuban, ETH oranının kısa vadede Merge’e nasıl tepki vereceğini bilmediği için herhangi bir özel fiyat tahmini yapmaktan kaçındı. Ethereum’un yanı sıra Mark Cuban, Bitcoin ve Dogecoin’i de destekliyor. Sahip olduğu Mavericks ekibi, çevrimiçi mağazalarında DOGE ile bilet ve mal satıyor. DOGE’ye kendi yatırımı da bulunuyor, ancak zulasının boyutu çok büyük değil.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu