Arthur Hayes, Olası Ethereum Merge Yükseltmesi Başarısızlığına Karşı Bir Öneride Bulundu

Yakın tarihli bir blog gönderisinde , eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Ethereum‘u (ETH) shortlamak için en iyi zamanın Merge yükseltmesinin zirvesinde olduğunu iddia etti.

İkinci en büyük kripto para birimi, çok abartılan Merge yükseltmesinin başarısız olması durumunda “hızlı” ve “kısır” bir fiyat düşüşü yaşayabilir. Hayes, böyle bir düşüş senaryosuna karşı korunmanın en iyi yolunun satım opsiyonlarını kullanmak olduğuna inanıyor. Bu şekilde sınırsız kayıpların ortadan kaldırılması mümkün olacaktır.

Merakla beklenen yükseltmenin 15 Eylül’de gerçekleşmesi bekleniyor ve geliştiriciler artık son rötuşları yapıyor. Bu ayın başlarında Hayes, Merge başarısız olursa Ethereum fiyatının 1.000 dolar seviyesini tekrar ziyaret edeceğini tahmin etmişti. ABD Federal Rezervi daha az şahin bir para politikasına dönerse, ETH yaklaşık 1.600 dolara geri dönebilir.

Alternatif olarak, Merge başarılı olursa ve Fed agresif oran artışlarından vazgeçerse, Hayes’e göre Ethereum tarihte ilk kez 5.000 dolar seviyesini geçebilir. Son haftalarda, Ethereum fiyatta önemli bir artış yaşadı, ancak yüksek bahisli yükseltmeyi çevreleyen coşku görünüşte dağıldı.

İkinci en büyük kripto para birimi, yazım zamanında 1.900 dolar seviyesinin altında kalıyor. Hayes, en son blog yazısında, deflasyonist dinamikler ve ağın artan kullanımı nedeniyle Ethereum fiyatının daha da yükselmeye devam edeceğini yazdı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum 2.0, Beacon Chain Lansmanıyla Hayata Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu