Artık Litecoin'i Dünya Çapındaki Binlerce Satıcıda Harcayabilirsiniz - BTC MAGAZİN

Artık Litecoin’i Dünya Çapındaki Binlerce Satıcıda Harcayabilirsiniz

  • Cryptwerk tarafından paylaşılan bir grafik, Ağustos ayında Litecoin’i kabul eden şirketlerin sayısının 2.100’ün üzerine çıktığını ve “dijital gümüşün” benimsenmesinin daha geniş bir alana yayıldığını gösteriyor.

Cryptwerk, bu ay 2.100’den fazla şirketin malları ve hizmetleri için Litecoin‘i (LTC) kullandığını, son salgın (pandemi) sırasında kitlesel olarak benimsenmesi daha geniş bir alana yayıldığı için LTC’nin daha fazla kabul görmeye başladığını gösteren, bir grafik paylaştı.

Litecoin’in Kitlesel Olarak Benimsenmesi Hızla Yayılıyor

Cryptwerk Blockchain tabanlı analitik veri sağlayıcısı, Ağustos ayında Litecoin’i bir ödeme aracı olarak benimseyen şirketlerin sayısında önemli bir artış olduğunu gösteren bir grafiği paylaşmak için Reddit’e gitti.

Haziran ayına kıyasla, bu miktar; 500 kadar arttı ve şu anda toplam 2.100’den fazla. Bu şirketler, ayrıca “Cryptwerk” web sitesinde kayıtlıdır.

Litecoin için veriler içeren bir başka Cryptwerk grafiği, LTC’nin en büyük kitlesel benimsemesinin şu anda ABD’de olduğunu gösteriyor: 2.100 şirketin yüzde 22.42’si burada (ABD’de) bulunuyor.

ABD’den sonra ikinci ve üçüncü olarak, sırasıyla; Rusya (%7,58) ve Birleşik Krallık (%7,27) geliyor.

Başka bir grafiğe göre, mağazalar ve marketler şu anda Litecoin’i kabul eden 2.100 şirketin, %30.99’unu oluşturuyor. Bunları Kripto Hizmetleri (%25,42) ve İnternet Hizmetleri (%19,68) alanlarında çalışan şirketler takip ediyor.

Kumar, turizm ve oyun gibi alanlarda LTC‘nin benimsenmesi yüzde 6’nın üzerine çıkamamaktadır.

LTC İşlem Hacmi Düşüyor

Cryptwerk’in bu olumlu raporuna rağmen, Glassnode analitik şirketi, ortalama LTC Medyan İşlem Hacmi’nin 5 yılın en düşük seviyesine düştüğünü ve şimdi 0,610 LTC’ye denk geldiğini bildirdi.

Bundan önce, geçen yıl Kasım ayı ortasında benzer bir düşüş daha kaydedilmişti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu