Avrupa'nın Lider Varlık Yönetim Şirketinden Bitcoin Açıklaması: Saçmalık - BTC MAGAZİN

Avrupa’nın Lider Varlık Yönetim Şirketinden Bitcoin Açıklaması: Saçmalık

Avrupa’nın lider varlık yönetim şirketi Amundi’nin baş yatırım sorumlusu Pascal Blanque Perşembe günü yaptığı açıklamada, bitcoin gibi kripto para birimlerinin bir “saçmalık” ve finansal piyasalarda oluşan baloncukların bir belirtisi olduğunu söyledi.

Yaklaşık 39.364 $ seviyesinde işlem gören Bitcoin, Çin’in en büyük kripto para biriminin madenciliğini ve ticaretini azaltarak spekülatif ve finansal riskleri önleme çabalarını ikiye katlamasının ardından geçen ay %35 düştü. 

Bir basın toplantısında konuşan Blanque, kripto para birimini “saçmalık” olarak nitelendirerek, bunun piyasalarda oluşan balonların bir belirtisi olduğunu da sözlerine ekledi.

Blanque, “Bitcoin, merkez bankalarını dijital parayı benimsemeye zorladığı için hatırlanacak” dedi ve hükümetlerin ve düzenleyicilerin nihayetinde onu durduracağını iddia etti.

Blanque, yatırımcıların Çin’in para birimi olan renminbi’ye maruz kalmalarını artırmalarının ve ardından kripto para birimlerini çeşitlendirmenin çok daha önemli olduğunu söyledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu