BAE Merkezli Market Hizmeti Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor

BAE merkezli market teslimat hizmeti YallaMarket Çarşamba günü kripto para birimlerini ödeme olarak kabul etmeye başladığını söyledi.

Şu anda şirket yalnızca Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) stablecoin’leri kabul ediyor. Ayrıca şirket, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki ortaklarından ve yatırımcılarından kripto yatırımlarını kabul etmeyi planlıyor. YallaMarket ayrıca gelecekte kripto paralarla maaş ödeyecek.

YallaMarket Kripto Ödemelerini Kabul Ediyor

YallaMarket, Dubai’de en hızlı büyüyen market teslimat hizmetidir. 20 Nisan’da Khaleej Times tarafından bildirildiği üzere, ülkede kripto kullanımının dikkate değer bir oranda artmasıyla YallaMarket, çeşitli müşteri grupları için ödeme seçenekleri olarak USDT ve USDC’yi ekledi.

YallaMarket’in CEO’su ve kurucu ortağı Leo Dovbenko, şirketin blok zinciri ve kripto para teknolojilerine inandığını iddia ediyor.

“YallaMarket müşterileri zamanlarına değer veriyor ve teknolojileri hayatlarında aktif olarak uyguluyorlar, kripto ödemelerini kullanmanın öncüleri arasında olduklarına şüphe yok.”

Market teslimat hizmeti, kripto tabanlı ödeme seçeneğini başlatmak için Bahreyn merkezli Şeriat uyumlu bir kripto borsası olan CoinMENA ile ortaklık kurdu.

CoinMENA CEO’su Talal Tabbaa, herkesin kripto para birimlerini ve diğer dijital varlıkları kullanmaya başlayacağı için kripto ödemelerinin kabulünün geleceğin olduğuna inanıyor. Dahası, işletmeler interneti kabul ettikleri gibi kripto kullanmaya başlayacaklar. Bölgedeki dijital ekonomideki patlama, daha fazla kripto benimsenmesini sağlayacak.

Daha önce, market teslimat hizmeti, iç pazarda büyüdükten sonra Suudi Arabistan ve Katar’a genişleme planlarını da açıklamıştı.

BAE’de Kripto Sektörü Hızla Genişliyor

Birleşik Arap Emirlikleri, Orta Doğu’da bir kripto merkezi haline geliyor. Artan popülerlik ve kripto, NFT’ler ve metaverse talebi, hükümeti kripto dostu düzenlemeler ve politikalar uygulamaya yönlendirdi. FTX, Binance, BitOasis dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto borsasının BAE’de ofis açmasıyla sonuçlandı.

Son zamanlarda, BAE’nin bayrak taşıyıcısı olan Emirates havayolu, ülkedeki kripto baskısının ortasında NFT ve metaverse alanına da girdi. Ayrıca, güç kaynaklarının mevcudiyeti, büyük kripto madenciliği firmalarını BAE’ye genişlemeye teşvik ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İran Kripto Madencilerinin Elektriğini Kısacak

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu