Balinalar Ethereum’dan Bu Altcoin’e Geçiyor!

Kripto balinaları, geçen hafta davranışlarında büyük bir farklılık gösterdi. Merge öncesinde dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum’u (ETH) destekledikten sonra, şimdi Ripple’ın XRP’sine odaklanıyorlar.

Geçen hafta gerçekleşen Merge etkinliğinin ardından, ETH fiyatı bir hafta içinde %22’den fazla kaybederek ciddi bir düzeltme yaşadı. 

Btcmagazin market verilerine göre, yazım zamanı itibariyle, ETH fiyatı 155 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile günlük %4.18 düşüş göstererek 1.272 dolardan işlem görüyor. Zincir içi veri sağlayıcı Santiment’e göre, Ethereum’un daha büyük adresleri, Merge yükseltmesinden sonra arzlarını önemli ölçüde düşürdü:

15 Eylül’deki Ethereum merge, büyük adres davranışında bir değişime neden oldu. Proofofstake’e geçişten bu yana geçen 6 gün içinde, 1k ila 10k ETH tutan adresler kümülatif varlıklarının %2,24’ünü düşürdü. 100 ila 1k adres %1,41 düştü.

Santiment

ETH’deki satışlar, daha geniş kripto pazarında şiddetli olmaya devam ediyor. Diğer altcoinler tek yüzde haneli haftalık kayıplar kaydederken, ETH %20’den fazla düştü. Ancak, akıntıya karşı işlem gören bir altcoin var ve bu da Ripple’ın XRP’si.

Balinalar Dikkatlerini Ripple’ın XRP’sine Kaydırıyor

Geçen hafta boyunca, haftalık grafiklerde %20 yükselen XRP’de güçlü bir alım görüldü. Yazım zamanı itibariyle, XRP 21 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 0.42 dolardan işlem görüyor. Son fiyat artışı, XRP’nin yakında SEC ile bir anlaşmaya varacağına dair raporların üzerine geldi. Zincir içi veri sağlayıcı Santiment’e göre:

XRPNetwork geçen hafta +%17 iken, Bitcoin (%-5), Ethereum (%-16) ve kriptonun çoğu düştü. Ripple ve SEC arasında artan düzenlemeyle ilgili devam eden savaşlar, esas olarak artan tüccar iyimserliğine ve yüksek balina hareketine yol açtı.

Santiment

Altcoinlerin yanı sıra, Bitcoin de geçen hafta %7 düşen güçlü bir satış baskısı ile karşı karşıya. Çarşamba günü, Fed yükselen enflasyonla mücadele etmek için 75 baz puanlık bir faiz artışı açıkladı. Duyurunun ardından BTC fiyatı 19.000 doların altına düştü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Balinası Milyonlarca Dolarlık Terra (LUNA) Aldı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu