Beş Haneli Rakamlara Doğru Adım Adım... - BTC MAGAZİN

Beş Haneli Rakamlara Doğru Adım Adım…

Değeri madenler, döviz kurları ve gayrimenkul üzerine yatırım yapanlar bilirler. Yatırım yaparken en önemli konulardan birisi zamanlamadır. Her yatırımcı en karlı yatırımda bulunabilmek için en ucuza alıp en yüksek fiyattan satarak maksimum kazanç sağlama peşindedir. Peki bütün bunların Bitcoin ve altcoinlerle olan alakası ne diyebilirsiniz. Alakası şu ki, artık tüm dünyada yadsınamaz boyuta ulaşan bir kripto para piyasası mevcut.

Bitcoin ve altcoinlerle alakalı olarak merak edilen en büyük nokta yüklü alımlar için doğru zaman olup olmadığı. Hareketli Bitcoin kurunda neredeyse her kafadan bir ses çıkıyor ve yatırımcının kafası oldukça karışmış durumda. Teknik analizle içli dışlı olmayan kullanıcılar içinse durum çok daha kötü. Var olan güvensizlik ve kaybetme korkusu ise yatırımlar önündeki en büyük engel.

Coinmarketcap verilerine göre şu an var olan 2225 kripto varlığın piyasadaki değeri anlık olarak 276 milyar dolar. Bu değer çok değil bir buçuk ay öncesine kadar 140 milyar dolar seviyelerindeydi. Tabi ki büyük kısmın başladığına inandığı  boğa sezonunda, bu rakam devede kulak boyutlarında da diyebiliriz. Bir başka inanışa göre ise Bitcoin 9200 $ seviyelerinden geri dönüş yaşayıp tekrar 4000 $ seviyelerine oturacak.

Sonuç olarak ”doğru zaman şimdi mi” sorusunun yanıtı büyük çoğunluk için evet olarak gözüküyor. Piyasalardaki meraklı bekleyiş, altcoinlerde başlayan ufak hareketlenmeler, hodl pozisyonlarında kıpırdanma yaşaması ve dünyadaki yatırımcıların yeni tatlar arama konusundaki merakı, Bitcoin için yeni rekorların kırılabileceği düşüncesini gündeme getiriyor.

Son iki ayda iki kat değer kazanan Bitcoin için bazı hedefler zor olmasa gerek. Dalgalı kur dalgalı denize benzer. Balık çoktur ama kaptanlık da zordur. Kaptanı olduğunuz geminizi batırmayın!

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu