Binance, Ukraynalı Mülteciler İçin Kripto Kartı Sunacak

Kripto borsası Binance, Salı günü yaptığı açıklamada, Rusya ile devam eden savaş nedeniyle Avrupa ülkelerine taşınmak zorunda kalan Ukraynalılar için bir kripto kartı piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Kart, Ukrayna’daki mevcut ve yeni Binance kullanıcılarının kripto ödemeleri yapmasına veya almasına ve Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki (AEA) kart ödemelerini kabul eden perakendecilerden alışveriş yapmasına olanak tanıyacak.

Binance, Ukraynalı Mültecilere Kripto Kartı Verdi

26 Nisan’daki bir basın açıklamasında Binance, bir Hizmet olarak bankacılık platformu olan Contis ile ortaklaşa Binance Mülteci Kripto Kartını duyurdu. Binance, yerinden edilmiş Ukraynalılara kripto dostu perakendecilerden kripto para birimleri kullanarak bir şeyler satın almaları için kolay bir yol sundu. Kart hem sanal hem de fiziksel formatlarda mevcut.

Ayrıca Binance Charity Başkanı Helen Hai, kripto para birimlerinin hızlı, ucuz ve güvenli bir fon transferi ve acil finansal ihtiyaçları olan insanlara yardım etme yöntemi olduğu için bu zor zamanlarda faydalı olduğuna inanıyor.

Binance’in Ukrayna’daki Genel Müdürü Kirill Khomyakov, 4 milyondan fazla insanın ülkeyi terk etmesi nedeniyle Ukrayna’da durumun kritik olduğunu söyledi. Avrupa’ya kaçan Ukraynalılar mali zorlukla karşı karşıya. 

“Savaştan zarar gören ve evlerini terk etmek zorunda kalan insanlara yardım etmek bizim sorumluluğumuzdur. Binance Mülteci Kartı, Ukraynalıların Binance ve diğer hayır kurumlarından yardım almasına ve gerekirse diğer cüzdanlardan kripto para birimi almasına izin verecek.”

Ayrıca Binance Charity, Mülteci Kripto Kartı aracılığıyla kripto tabanlı nakit yardımı sunmak için Rotary ve Palianytsia gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlarla işbirliği yapıyor. Yerinden edilmiş Ukraynalıların akrabalarının veya tanıdıklarının karta kripto göndermesine izin veriyor.

Mülteciler, üç ay boyunca ayda yaklaşık 75 ABD Doları değerinde 75 BUSD alacak. BUSD kripto para birimi, ödeme sırasında otomatik olarak yerel para birimine dönüştürülür. Binance Mülteci Kripto Kartı ücretsizdir ancak tam KYC doğrulaması gerektirir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Binance CEO'su CZ ile Görüştü

Binance, savaştan etkilenen Ukraynalıları destekliyor

Kripto borsası Binance, savaş sırasında Ukrayna’ya sürekli destek sözü verdi. Binance Yardım Kuruluşu aracılığıyla Binance, Ukrayna ve komşu ülkelerde yerinden edilmiş çocukları ve aileleri desteklemek için 10 milyon dolar bağışladı.

Binance Charity, kitle fonlaması sitesi “Ukrayna için Acil Yardım Fonu” aracılığıyla şimdiden 1 milyon dolardan fazla kripto bağışı topladı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu