Bitcoin Ağı 600 Milyon İşlem Kaydetti - BTC MAGAZİN

Bitcoin Ağı 600 Milyon İşlem Kaydetti

Glassnode verilerine göre, Bitcoin ağı 600 milyon işlemi aşarak benimsenme açısından büyük bir kilometre taşına ulaştı.

Kaynak: studio.glassnode.com

2016 yılının başlarında Bitcoin’in 100 milyon işlemi aşması yaklaşık yedi yıl sürdü.

Dünyanın bir numaralı kripto parası Bitcoin, bu işlemlerin yarım milyarını bu yıl Şubat ayında kaydetti. Bir yıldan daha kısa bir sürede 100 milyon işlem ekledi. Kripto para şu anda günde ortalama 300.000 tane onaylanmış işlem kaydediyor.

Bitcoin, yüksek işlem ücretleri nedeniyle mikro ödemelerden ziyade daha büyük işlemleri gerçekleştirmek için daha uygundur. BitInfocharts verileri, ortalama bir işlemin 127.000$ değerinde olduğunu gösteriyor, ki bu değerin bir fincan kahvenin fiyatından çok daha yüksek olduğu söylenebilir.

Ancak PayPal’ın kripto para hizmeti nedeniyle Bitcoin son zamanlarda bir ödeme aracı olarak bir kez daha popülerlik kazandı. Şirket, 2021’in başlarında kullanıcılarının dijital varlıklarla alışveriş yapmasına izin verecek.

Bildirildiği üzere, PayPal bu yıl ABD’deki tüm uygun PayPal müşterilerinin Bitcoin satın alabileceğini, satabileceğini ve depolayabileceğini açıklamıştı.

Bu arada, ne yazık ki her şeyi başlatan kişi, tüm bu dönüm noktalarına tanık olamıyor. Bitcoin kullanıcılarının yakından tanıdığı isim kriptografi uzmanı Hal Finney, Satoshi Nakamoto’dan 10 Bitcoin alarak, ilk Bitcoin transferini gerçekleştiren isim olmuştu. 2008 yılında ilk test işlemini gerçekleştiren ve Satoshi ile kodların geliştirilmesi için uğraş veren Hal Finney, bundan bir yıl sonra 2009’da ALS hastalığına yakalanmıştı. Uzun bir süre hastalıkla mücadele eden Finney, 2014 yılında hayatını kaybetti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu