Bitcoin (BTC) Hisse Senetlerinden Daha Az Oynaklık Gösteriyor, BTC Fiyatına Olumlu Yansır mı?

Uzmanlar, Bitcoin’in (BTC) fiyatının hisse senetlerinden daha az oynak hale geldiğine ve hala 20.000 $ seviyesini aşmak için mücadele ettiğine inanıyor. Bitcoin için olumlu bir gelişme gibi görünüyor, ancak kripto yatırımcıları düşük hacimli koşullarda bunun olumlu olmadığına inanıyor. Son birkaç hafta içinde, işlem hacmi 40 milyar dolardan 20 milyar doların altına düştü.

Bitcoin (BTC) Oynaklığı ABD Hisse Senedi Piyasasına Karşı Keskin Düşüyor

“Crypto is Macro Now” haber bülteninin yazarı Noelle Acheson’a göre, Bitcoin’in (BTC) 30 günlük gerçekleşen volatilitesi son günlerde keskin bir şekilde düşüyor. Coin Metrics verileri, gerçekleşen oynaklığın yıllık bazda geçen ay %64’ten yaklaşık %52’ye düştüğünü gösteriyor.

Bu arada Bespoke Investment Group’tan Jake Gordon, BitVol oynaklık göstergesinin Mayıs’taki 110’dan 69’a yeni bir düşük seviyeye düştüğünü söylüyor. CoinMarketCap verileri ayrıca işlem hacminde büyük bir düşüşe işaret ediyor. Son iki günde, işlem hacmi %6’nın üzerinde düşüşle yaklaşık 25 milyar dolara düştü.

Borsada düşük volatilite iyi olarak kabul edilirken, düşük volatilite Bitcoin için sorun teşkil ediyor. Çoğu yatırımcı, BTC fiyat hareketlerindeki oynaklığı kullanarak, genellikle swing trading için Bitcoin pazarına girer.

ARK Investment Management analisti Yassine Elmandjra şunları söyledi:

“Bitcoin’deki düşük oynaklık, özellikle düşük hacimdeyse, mutlaka iyi bir şey olmayabilir. Bu nedenle, düşük oynaklık belki de Bitcoin’in daha sıkıcı ve daha az çelişkili hale geldiğinin bir göstergesi olsa da, düşük hacimdeki düşük oynaklık Bitcoin için pek iyi olmayabilir.”

Terra-LUNA kripto krizi ve DeFi likidite krizi nedeniyle zarar gören kripto piyasası, Federal Rezerv ve diğer merkez bankalarının enflasyonu düşürmek için faiz artırmasıyla baskı altında kalmaya devam ediyor. Kurumsal yatırımcılar da dahil olmak üzere kripto yatırımcıları sektörden uzaklaştı.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Baskı Altında

Bitcoin (BTC) fiyatı, düşük hacim ve ABD’nin şahin faiz artışları arasında 20.000 dolar seviyesini aşmak için mücadele ediyor. BTC fiyatı bir günde %2’nin ve bir haftada %7’nin üzerinde düştü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance, Bitcoin Sahipliğiyle Coinbase Borsasını Geçti

Ayrıca, BTC fiyatı, ABD TÜFE verileri öncesinde 18.695 doların altına düşmek için daha önceki kazanımlarını kaybeder. Fed faizleri artırmaya devam ederse, insanlar piyasadan para çekmeye başlayabilir. Aslında düşük hacim ve düşük oynaklık, Bitcoin fiyatının daha da düşmesine neden olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu