Bitcoin Büyük Bir Düşüşün Eşiğinde Olabilir - BTC MAGAZİN

Bitcoin Büyük Bir Düşüşün Eşiğinde Olabilir

  • Bitcoin fiyatı Haziran ayından bu yana ilk satış sinyalini yaktı.

Bloomberg’in GTI göstergesine göre Bitcoin fiyatı başka bir büyük düşüşün eşiğinde olabilir.

Amiral gemisi kripto para biriminin 10.000$ seviyesini ihlal etmeye çalıştığı Haziran ayından bu yana ilk kez bir satış sinyali verdi.

Kartlarda Büyük Bir Düşüş Var

Birçok trader GTI’ye karşı bir gösterge olarak davranmaya cazip gelse de, aslında bu kripto piyasasında büyük geri dönüşleri belirlemek için oldukça güvenilir olduğu kanıtlanmıştır.

Kripto para biriminin hala “Kara Perşembe” olaylarından çekildiği Mart ayı sonlarında, üç ay içinde ilk güçlü alım sinyalini gösterdi.

BTC, Mayıs ayı sonuna kadar bu noktadan itibaren yüzde 55’ten fazla artış gösterdi.

Miller Tabak + Co stratejisti Matt Maley, 9.000 doları boğalar için çok önemli bir seviye olarak tanımlıyor. Bunu kaybetmek daha fazla olumsuz baskıya yol açacaktır.

“9.000$’ın altında bir kırılma Bitcoin’de sarı bir uyarı bayrağı oluşturur.”

8.600 dolarlık bir düşüşün kırmızı bayrağı “göstereceğini” de sözlerine ekledi. Kripto para tüccarı Josh Rager kısa süre önce BTC’nin Nisan ayının sonundan bu yana en düşük seviyesi olan 7.000 dolara düşebileceğini tahmin etti.

Büyük Twitter Hacki Boğalara Çarptı

Bitcoin boğaları, geçtiğimiz ay için ayılarla savaş veriyordu ve en son Twitter hack, ikincisine bir avantaj sağlayabilir.

BTC fiyatı, politikacıların ve ünlülerin birden fazla hesabının sahte bir Bitcoin armağanını teşvik etmek için tehlikeye atılması sonrasında 6 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesi olan 9.026 dolara düştü.

Ancak, Btcmagazin’in rapor ettiği gibi, opsiyon tüccarları bu haberin önümüzdeki ay daha fazla dalgalanmaya neden olacağını düşünmüyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu