Bitcoin, Jackson Hole Toplantısı ve Jerome Powell’ın Konuşmasına Nasıl Tepki Verecek?

Doların etkinliğinin azalmaya başlamasıyla birlikte Kansas City Federal Rezerv Bankası, yıllık Ekonomi Politikası Sempozyumu olarak bilinen Jackson Hole toplantısını 24-26 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleştirecek. Geçen iki yılın Bitcoin fiyat hareketleri göz önüne alındığında, bu yılki konferanstan gelen haberlerin kripto para birimi üzerinde büyük bir etki yaratması bekleniyor.

Küresel Ekonomide Büyük Dönüşümler

2021 ve 2022 yıllarında dünya genelinde COVID-19 pandemisiyle başa çıkma süreci yaşanırken, 2023 sempozyumu “Küresel Ekonomik Dönüşümler” başlığı altında düzenlenecek. Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesinin hem jeopolitik hem de ekonomik sonuçları, ayrıca BRICS ülkelerinin ABD Dolarından sapma olasılığı son dönemin en çok konuşulan konularından. Bu yılki konferansta, küresel ekonomide gerçekleşen ve ilerleyen süreçte de etkisini sürdürecek ana temaların ele alınması bekleniyor.

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın 2023 Jackson Hole Açıklaması

25 Ağustos’ta ABD Merkez Bankası’nın lideri Jerome Powell’ın yapacağı konuşma, ekonomik dengeleri yakından izleyenler için kritik öneme sahip olacak. Powell’ın, kısa vadeli enflasyon tahminleri ve ABD’nin %2 enflasyon hedefine yönelik yaklaşımı, finans sektörü uzmanları ve yatırımcılar için kilit konular arasında.

Aynı gün, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde da bir konuşma yapacak. Powell’ın açıklamalarının, son dönemde yaşanan dalgalanmalar nedeniyle durağanlaşan kripto piyasasını nasıl etkileyeceği ise büyük bir merak konusu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Analistlerden Bitcoin İçin Yılbaşı Rallisi Tahmini!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu