Kripto Borsası Binance’den Saniyeler İçinde 5000 Bitcoin Çekildi; İşte Nedeni!

Binance, önemli miktarda Bitcoin çıkışına tanık oldu. Platformu çevreleyen fısıltılar arasında, yatırımcılar sadece bir dakika içinde 5.000 BTC’yi çekerek sorunun büyüklüğünün altını çizdiler.

17 Ağustos’tan itibaren, Binance borsasında Bitcoin çıkışlarının hakim olduğunu görülüyor. Böylece 22 Ağustos itibarıyla 14.460 BTC Binance’in rezervlerinden çıktı.

Üstelik Binance, bu kadar büyük miktarda para çekme işleminin gerçekleştiği birçok platformdan biri. Glassnode’un son analizleri, tüm büyük borsalardaki BTC bakiyelerinin 5 yılın en düşük seviyesini gösterdiğini ortaya koydu. 

 Borsalardaki BTC Bakiyesi (Kaynak: glassnode)
 Borsalardaki BTC Bakiyesi (Kaynak: glassnode)

Sonuç olarak, bilinen borsa cüzdanlarında 2,27 milyondan az BTC kaldı. Ek olarak, bu değişimler ‘HODLer’ların’ özel cüzdanların güvenliğini tercih ettiğine işaret ediyor ve bu da yakın gelecekte varlıklarını satma konusunda potansiyel bir isteksizliğe işaret ediyor.

Binance Ücret Değişikliğine Gidiyor

Ek olarak, Binance’in 7 Eylül’den itibaren sıfır ücretli Bitcoin ticaret modeline geçmesiyle birlikte, BTC/TUSD ticaret çiftinin dinamikleri önemli bir dönüşüme uğrayacak. Üstelik maker ücretleri sıfır statüsünde kalacakken, taker ücretleri artık kullanıcının VIP seviyesine bağlı olacak.

Binance’in BUSD desteğini TUSD lehine aşamalı olarak kaldırmasıyla Tether (USDT) hacimlerinde gözle görülür bir düşüş öne çıktı. Pek çok deneyimli trader ve kripto meraklısı, bunu geniş kapsamlı piyasa etkilerine sahip çok önemli bir an olarak görüyor. Sonuç olarak, bu yeni kripto aşaması yaklaşırken tüm gözler Binance’in sonraki hamlelerinde ve genel piyasa durumunda olacak.

Kripto dünyası bazı kayda değer değişimler yaşıyor. Ticaret ücreti yapılarındaki değişiklikler ve önemli miktarda BTC çekimleri ile birlikte manzara değişiyor. Bu olaylar ortaya çıktıkça, piyasa oyuncuları ve meraklılar bir sonraki önemli dönüşü tahmin etmek için gelişmeleri yakından izleyecekler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Finans Yazarı Bitcoin Tahminiyle Dikkatleri Üzerine Çekti!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu