Bitcoin Toparlanmaya Devam Ediyor - BTC MAGAZİN

Bitcoin Toparlanmaya Devam Ediyor

  • Bitcoin’i 18.300$’dan 19.300$’a çıkaran artan volatilitenin ardından, duruldu ve 19.000$’ın üzerinde işlem gördü. Alternatif coinlerin çoğu son 24 saatlik zaman diliminde nispeten durgun kaldı.

Dünyanın bir numaralı kripto para birimi, son birkaç gün içinde yüksek volatilite gösterdi. Bununla birlikte, yalnızca birkaç gün sonra 17.000$’dan yükselişe başlayarak bazı borsalarda tüm zamanların en yüksek iki seviyesini gördü.

Ancak, her ikisi de, özellikle de ikincisi reddedildi ve Bitcoin salı gün yaklaşık 2.000 dolar değer kaybetti.

Kripto para birimi o zamandan bu yana kayıplarının büyük bir kısmını geri almayı başardı. Son 24 saatte, BTC yeniden 19.000$’a ulaştı ve hatta mevcut 19.200$ seviyesine geri dönmeden önce 19.500$’ı gördü.

BTC/USD. Kaynak: TradingView

Beklenildiği üzere, BTC’nin birkaç gün önceki fiyat artışları kripto topluluğunda bir duyarlılık artışına neden oldu. Analiz şirketi Santiment, sosyal medyadaki heyecan artışına dikkat çekti. Ancak şirket, “20.000$ aşılana kadar gerçek bir coşkunun görülmeyeceğini” söyledi.

Bununla birlikte, alternatif coinlerin çoğu BTC’yi bu son derece volatil haftada da takip etti. Yalnızca birkaç gün içinde çift haneli artışlar kaydettiler ancak son 24 saatte sakinleştiler.

Ethereum, 585$’dan 610$’a yükseldi. Bununla birlikte, piyasa değerine göre ikinci en büyük coin o zamandan bu yana biraz sakinleşti ve 600$’ın biraz üzerinde işlem görüyor.

Ripple %0.1, Chainlink %1, Cardano %1 ve Litecoin de %1 artışla dünden bu yana aynı noktada kaldı. Top 10 coin arasında en fazla artış yaşayan %5 ile 5.5$’a ulaşan Polkadot oldu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu