Ethereum 1.000$ Yolunda Kritik Direnci Aşabilir mi?

Ethereum, ETH2 güncellemesinin yaklaşması sayesinde geride bıraktığımız son birkaç hafta içinde önemli bir yükseliş kaydetti. Bunun da ötesinde, Visa kısa süre önce Ethereum destekli stabilcoin olan USDC ile ödemelerini destekleyeceğini duyurdu. Ancak ne yazık ki, Ethereum 610$’lık kritik bir direnç seviyesiyle karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Ethereum fiyatı 1.000$’dan önceki engeli aşabilir mi?

Görünüşe göre balinalar istikrarlı bir şekilde ETH satın alıyor. Bununla birlikte, balina sayısı da arttı. Büyük yatırımcılardaki bu artış, fiyat artışına rağmen Ethereum ile ilgilendiklerini gösteriyor.

Günlük grafikte, Ethereum fiyatı 635.7$’a ulaşarak kısa bir süreliğine 2020’nin zirvesi olan 623$’ın üzerine çıktı ancak hızlı bir şekilde reddedildi ve 560$’a düştü. Bu seviyesinin üzerinde gerçekleşecek olan bir kırılma, Ethereum fiyatını potansiyel olarak 1.000$’daki yeni zirvelere itebilir.

Ethereum 1.000$ Yolunda Kritik Direnci Aşabilir mi? 2
ETH/USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

“In/Out of the Money Around Price” tablosu, 2.16 milyon ETH’nin 847,320 adres tarafından satın alındığı 592$ ile 609$ arasında güçlü bir direnç alanı olduğunu gösteriyor.

Ethereum 1.000$ Yolunda Kritik Direnci Aşabilir mi? 3

Bu alanın üzerinde, pratikte daha fazla direnç yok bu da Ethereum’un 1.000$’lık hedefine güven katıyor. Ancak, ETH başka düşüş göstergeleriyle karşı karşıya.

Ethereum 1.000$ Yolunda Kritik Direnci Aşabilir mi? 4
ETH/USD haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Haftalık grafikte, TD sıralı göstergesi geçmişte son derece güvenilir olduğu kanıtlanan bir satış sinyali gösterdi. Bu sinyalin doğrulanmasının, Ethereum fiyatını 488$’lık destek seviyesine çekmesi muhtemeldir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Büyük Düşüşten Önceki Son Yükselişi mi Yaşıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu