Bitcoin ve Altcoinler Düşüşe Geçti - BTC MAGAZİN

Bitcoin ve Altcoinler Düşüşe Geçti

Bitcoin (BTC) bir günde yaklaşık 4.000 dolar değer kaybettiğinden ve çoğu altcoin BTC’nin izinden gittiğinden, toplam piyasa değeri 930 milyar dolara düştü.

Bununla birlikte, başka bir kırılmanın ardından Bitcoin bir kez daha geri çekildi ve 31.000$’ın üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Altcoinlerin çoğu Bitcoin’in peşinden gitti ve toplam piyasa değeri dünden bu yana yaklaşık 80 milyar dolar kaybetti.

Piyasa değerine göre bir numaralı kripto para Bitcoin, birkaç gün önce 29.000$’ın altına düştü ve dün yükselişe geçecek gibi görünse de durum tersine döndü.

BTC 35.000$’a çıkmasıyla sonuçlanan bir yükseliş başlattı. Bununla birlikte, boğalar daha fazla yükseliş için hazırlanırken, ayılar kontrolü ele aldı ve varlığı tekrar aşağı çekti.

Sonraki saatlerde BTC yaklaşık 4.000$ değer kaybetti ve 31.000$’a düştü. Teknik göstergeler, bu seviyenin geri çekilmeyi sınırlayabilcek ilk büyük destek seviyesi olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in bunun altında kırılma durumunda bir sonraki destek psikolojik 30.000$’dan önce 30,760$’da bulunuyor.

BTC/USD. Kaynak: TradingView

Altcoinlerin çoğu son birkaç gün içinde ciddi kazançlar elde etti ve BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyetini azaltmayı başardı. Ancak mevcut düzeltme sırasında da BTC’yi takip ettiler.

Ethereum (ETH) %7’den fazla değer kaybetti ve 1.300$ ile mücadele ediyor. Top on coinin geri kalanı da kırmızı. Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash (BCH) %6, Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) %4, Chainlink (LINK) %8 ve Litecoin (LTC) ve Polkadot (DOT) %7 değer kaybetti.

Kripto piyasasına genel bakış. Kaynak: Quantify Crypto

Öte yandan düşük ve orta büyüklükte piyasa değerine sahip altcoinler arasında durum daha da kötü NEAR %17’lik bir düşüş yaşarken, NXM %16, SUSHI %14 ve COMP %13 düştü.

Bu arada, toplam kripto piyasa değeri bir günde yaklaşık 80 milyar dolar azalarak 930 milyar dolara geriledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu