Bitcoin Yatırımcısı Soyguncuların Kurbanı Oldu

Hollanda basınında çıkan haberlere göre, bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı, evinde polis kılığına girmiş bir grup soyguncunun saldırısına uğradı.

38 yaşındaki Tjeerd H.’nin 10 Şubat’ta Hollanda’daki evinde bir baskının kurbanı olduğu bildirildi. Kurşun geçirmez yelekler giyen bir grup suçlu Tjeerd H.’ye ateşli silahlarla saldırdı.

Baskın sebebi açıkça belirtilmemiş olsa da, Hollanda basını kurbanın kripto para birimi ticareti yaptığını ortaya çıkaran rapor hazırladı. De Telegraaf raporda, polis kaynaklarının bu belgeyi doğruladığını belirtti.

Kripto para birimi hırsızları artık sadece çevrimiçi bir tehdit değil. Bitcoin sahipleri fiziksel olarakta saldırganlar tarafından saldırıya uğrayıp çeşitli miktarlarda dijital para birimlerini anonim cüzdanlara yatırmak zorunda kalıyorlar.

Ocak 2018’de Tayland’ın Phuket tatil beldesinde de Bitcoin hırsızlığı gerçekleşti. Rus bir iş adamının bilgisayarına giriş yapıp saldırganlarına yaklaşık 100 bin dolarlık BTC transfer edene kadar rehin tutulduğu bildirildi .

Geçtiğimiz yıl Hindistan’da, 200 BTC’nin sahibi iş adamı Sailesh Bhatt polis tarafından kaçırılıp, gasp edildiğini iddia etti. Bhatt, 9 Şubat 2018’de, Merkez Soruşturma Bürosu (CBI) memuru Sunil Nair’in, diğer memurların yardımıyla, CBI’daki bir odada, 770.000 $ ‘lık kripto parayı fidye olarak ödeyene kadar dövüldüğünü iddia etti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Balinaları Piyasaya Geri Dönüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu