Bitcoin'de Minik Boğa Harekatı - BTC MAGAZİN

Bitcoin’de Minik Boğa Harekatı

Bitcoin uzun süredir aşağı yönlü hareketini kırarak 72 saat içinde %20 nin üzerinde artış gösterdi. BCH ise yükseliş trendinde Waves’ten sonra %40 artış ile en fazla kazandıran kripto paralardan biri oldu. Bu artış tüm yatırımcıları bir nebze olsun keyiflendirmiş görünüyor.

Bitcoin en son boğa koşusuna çıktığı Aralık 2017 de neredeyse günde 1000$ değer kazanmıştı. Boğa koşusu ardından piyasanın düşüşe geçtiği günlerin miladından tam 1 sene sonraki bu yükseliş yatırımcılara umut verdi. Fakat an itibariyle fiyat 4000$ dan tekrar geriye doğru döndü.

Peki yükseliş devam edecek mi ?

Bu sorunun cevabını vermek çok zor. Birçok analizci fiyatın bir süre 3000-5000 dolar arasında seyredeceğini düşünüyor. Yatırımcılar için bir umut beklentisi olan 2018 son çeyreğinde Bitcoin fiyatının 3000 dolara kadar gerilemesi hayal kırıklığıydı. Birçok yorumcu ve analizcinin yıl sonu 40-50 bin dolar fiyat tahmini suya düştü. Yorucu ayı piyasasından çıkış beklentileri ise ufak kademeli yükselişleri daha önemli kılıyor.

2017 boğa yükselişinden sonraki dönem birçok yatırımcı özellikle altcoin yatırımlarından %70-%90 zarar etmiş durumda. En keskin inişler ise Bitcoin yıl sonu fiyatı hakkında yapılan astronomik tahminlerin hemen sonrasında yaşandı. Özetle büyük sesler büyük rakamlar vererek yatırımcıları umutlandırıp daha fazla yatırım yapmaya teşvik ettiği dönem, kayıplar da büyük oldu.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu