Bitcoin’den Ethereum’a Geçiş: Popüler Analistler, ETH’de Bir Ralli Öngörüyor, Altcoinler Nasıl Tepki Verecek?

Bitcoin yatırımcıları, psikolojik anlamda önemli olan 30 bin dolar seviyesini güçlü bir şekilde korurken, BTC değeri önemli bir yükseliş için yerinde sayıyor ve 35 bin dolarlık hedefe odaklanıyor. Usta analistlere göre, Bitcoin’in bir ara verip altcoinlerin canlanmasına izin vermesiyle birlikte, şimdi Ethereum’un hızlanma sırası geldi.

Tanınmış kripto yatırım uzmanı Michael van de Poppe, Bitcoin’in belirgin bir hareket göstermeyeceğini düşünüyor çünkü önemli bir makroekonomik gelişme ya da ABD’deki 4 Temmuz tatili söz konusu değil. Ancak, BTC değerinin 31 bin doları aşmasını bekliyor:

“Litecoin’in bu yükselişi sürdürüp sürdüremeyeceğini ve diğer altcoinlerin onu takip edip etmeyeceğini merak ediyorum. Bitcoin’in 31 bin doları geçeceğini hala düşünüyorum.”

Michael van de Poppe, Ethereum’un yükselişine devam edeceğini, özellikle 0.062’nin üzerinde kalması durumunda öngörüyor. ETH/BTC değerinin en az %10’luk bir artışla 0.07’ye doğru yükseleceğini tahmin ediyor.

Kripto analisti Rekt Capital, ETH değerinin geçtiğimiz yıl boyunca ilk kez belirli bir aralığı başarılı bir şekilde destek olarak kullandığını belirtti. Bu durum, ETH’nin grafiğinin yükseliş için pozisyon aldığını işaret ediyor.

Ek olarak, tarihi verilere dayanarak, Bitcoin’in baskınlığının kısa süreliğine azalacağı öngörülüyor. Bu durum altcoinlerde bir canlanmaya neden olacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD, Rusya Yaptırımlarına Kriptoyu Dahil Etti! Rusların Bitcoin Umudu Suya mı Düşecek?

Ethereum Değerinin En Az %10 Artacağı Tahmin Ediliyor

ETH fiyatı son 24 saatte %3 arttı, bunun yanında BTC değeri sadece %0,60 artış gösterdi. Bu durum, Bitcoin’in şu anki seviyesinde konsolidasyon yapmaya devam edeceğini ve altcoinlerin yükselişe geçeceğini gösteriyor. Bitcoin ve Ethereum, kurumsal yatırımcıların da radarında.

ETH değeri şu anda yaklaşık 1964 dolar seviyesinde, son 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviyeleri sırasıyla 1895 ve 1973 dolar. Ayrıca, işlem hacmi %108 artarak, yatırımcılar arasında artan bir ilgi olduğunu gösteriyor.

Öte yandan, BTC fiyatı 31,012 dolar seviyesinde, Bitcoin’in son 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviyeleri sırasıyla 30,533 ve 31,254 dolar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu