Bitcoin’in Dolaşım Arzının Çoğunu İlk Yatırımcıları Kontrol Ediyor

Bloomberg araştırmasına göre, Bitcoin’i erken benimseyenler hala çoğunu kontrol ediyor. Raporda, “Dijital varlıklara erken girenler, zenginliğin yanı sıra onunla birlikte volatilitenin çoğunu kaptı” deniyor.

Nisan ayında Bitcoin, madencilerin dolaşıma girmesi için iki milyondan az BTC bırakarak, çıkarılan 19 milyonuncu Bitcoin dönüm noktasına ulaştı. Bitcoin dolaşımdaki arzı şu anda 19.093.450 BTC ve maksimum arz 21 milyonda kaldı. Bir madenci şu anda ürettikleri her blok için 6.25 BTC kazanıyor. Gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto, 50 BTC ödülü kazanan ilk bloğu çıkardığından beri, bilindiği gibi blok ödülü, her 210.000 blokta veya neredeyse her dört yılda bir yarı yarıya azaltıldı. Bu nedenle, 19 milyon Bitcoin üretmek yaklaşık 12 yıl sürmüş olsa da, son iki milyonun 2140’a kadar yaratılmaması mümkündür.

Yazım anında Bitcoin, 24 saatte %2.25 artışla 20.251 $ değerindeydi. Bitcoin ve ABD hisse senetlerinin fiyatı arasındaki korelasyon, neredeyse tüm yıl olduğundan daha düşük. Bitcoin’in teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 endeksi ile 40 günlük korelasyon katsayısı, Ocak ayında en son görülen seviyelere 0,50’nin altına düştü.

Bitcoin şimdi New York Yankees tarafından kabul edildi New York Yankees ve önde gelen bir Bitcoin şirketi olan NYDIG, NYDIG’yi ekibin resmi Bitcoin Bordro Platformu yapacak çok yıllı bir ilişkiye girdi. Anlaşmanın bir sonucu olarak, Yankees organizasyonunun çalışanları NYDIG’nin Bitcoin Tasarruf Planına (BSP) erişebilecek.

1903’te kurulan New York Yankees, 40 Dünya Serisine katıldı ve 27 kez şampiyonluk kazandı. Takım ev oyunlarını New York City’deki en popüler turistik yerlerden biri olan ve kolej futbolu için Pinstripe Bowl da dahil olmak üzere çeşitli beyzbol dışı etkinliklerin yeri olan Yankee Stadyumu’nda oynuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dünyaca Ünlü Ekonomist Robin Brooks, Bitcoin'in Yükselişini Yorumladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu