Bitcoin’in Düşüşünün Ardında Madenciler mi Var?

Bitcoin fiyatı son 7 gün içinde %9’un üzerinde bir düşüş kaydetti. Veriler, BTC madencilerinden gelen yüksek satış baskısının, fiyatını 19 bin dolarlık kritik fiyat seviyesinin altına düşmeye yönlendirdiğini gösteriyor.

BTC madencilerinden gelen satış

Cryptoquant’ta kıdemli bir analist olan Julio Moreno, kripto piyasasının Bitcoin madenci kapitülasyon döneminde işlem gördüğünü öne sürdü. Akışları değiştirmek için kümülatif madencide bir artış kaydettiklerini de sözlerine ekledi. Ani yükseliş, düşük fiyatlar sırasında kaydedildi.

Bu arada CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, iki tür Bitcoin madenci kapitülasyonu olduğunu vurguladı. Birincisi, kârla satış yapan kıdemli madencilerdi. İkincisi ise zararına satış yapan yeni madenciler.

Bununla birlikte, Bitcoin satışındaki son artış, BTC’nin istikrarlı bir seviyede işlem yapma fiyatını büyük ölçüde etkiledi. Bir raporda Moreno, madencilerin gelirlerinin zamanla düştüğünü belirtti. Zorluk, madencinin maliyetini artıran bir büyüme kaydetti. Aynı dönemde BTC fiyatı %39 düştüğünde madencilik zorluğu yıllık %51 olarak kaydedildi.

Bitfarms 3.53k Bitcoin satıyor

Moreno, gelir düştükçe madencilerin satıcıya dönüştüğünü ekledi. Haziran ayında, madenciler borsalara yaklaşık 23 bin Bitcoin gönderdi. Bu, Mayıs 2021’den bu yana aylık en yüksek seviye oldu. Bu, madencileri “son derece düşük ücretli” bölgeye yönlendirdi.

Bir Bitcoin madencilik şirketi olan Bitfarms, 1 Temmuz’da aylık raporunu yayınladı. Haziran 2022’de 420 yeni BTC’nin basıldığını bildirdi. Paranın bir kısmı onlar tarafından tesislerinin borcunu ödemek için kullanıldı.

Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı bu ayın başlarında 17.800 dolar fiyat seviyesine düştü. BTC son 30 günde %35 düştü. Bitcoin, yazım anında ortalama 19.157 $ fiyatla işlem görüyor. Bitcoin’in 24 saatlik işlem hacmi %24 azalarak 25 milyar dolara ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Piyasası Yükseliyor, Bitcoin Rallisi Başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu