Bitcoin'in Zincir İçi Metrikleri ve Duyarlılığından Çıkarılacak Ana Fikir Nedir? - BTC MAGAZİN

Bitcoin’in Zincir İçi Metrikleri ve Duyarlılığından Çıkarılacak Ana Fikir Nedir?

Son zamanlarda, Bitcoin için zincir içi ölçümlere bakıldığında pek çok iyi haber var gibi görünüyor. Daha önce fiyat kısa bir süre için 11.000$ ın üzerine çıktı, ancak Salı sabahı itibariyle 10.700$’a düştü – fiyat görünüşte borsa ile paralel hareket ediyor.

Bitcoin: Glassnode Ağ Endeksi

Yukarıdaki tabloya göre, Bitcoin’in zincir içi temelleri, Ağ Sağlığı, Likidite ve Duyarlılıktaki kazanımlar nedeniyle GNI’sinde 5 puanlık bir artışla 60’a yükselirken bir iyileşme gördü. Aslında detay vermek gekirse, yeni adreslerde %16’lık bir artış ve likiditede 2 puanlık bir artış yaşandı – daha düşük bir kapanış fiyatının tek nedeni, Dow Jones vadeli işlemler piyasasındaki %2.2’lik düşüşün kripto piyasalarına yansımasıdır.

Zincir içi metrikler, boğa koşusunun zirvesinde ki bir kripto para biriminin resmini sunarken, duyarlılık etrafındaki bazı göstergeler ise bu durumun tam tersini söylüyor.

Bitcoin’in Sosyal Duyarlılık Tablosu

Santiment’in verilerine göre Bitcoin’in Twitter duyarlılığı 2018’den beri tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Kripto para birimi analiz firması Arcane Research tarafından yapılan bir başka gözlem, borsalara yapılan Bitcoin yatırmalarının kademeli olarak azaldığını gösteriyor.

Bitcoin Borsa Bakiyeleri

Bu azalan rakamın asıl nedeni, borsaların karşılaştığı güvenlik ihlallerinin sayısının artmasıyla, birçok kullanıcının Bitcoin’lerini borsalar dışında saklamayı tercih etmesidir.

EToro’da Analist olan David Dehry, DeFi alanındaki bazı tartışmalı gelişmelere – öncelikle doğası gereği değersiz olan, ancak muazzam bir artış gören yeni tokenlere, dikkat çekiyor.

Ethereum platformundaki tokeniz edilmiş Bitcoin; şu anda 1,1 milyar dolar seviyesinde. Bitcoin maksimalistleri bunun (tokenize edilmiş Bitcoinlerin) gerçek Bitcoin olmadığını iddia ediyor.

Kripto para birimi endüstrisi, Bitcoin’den daha fazlası olan bir endüstriye dönüşüyor olabilir – çıkan sonuç ise; geleneksel kripto para birimi kavramları, tıpkı geleneksel para birimi kavramları gibi uzun sürmeyecektir, geleceğin ne getireceği hala belirsizliğini koruyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu