DeFi Spekülatörleri 15 Milyon Dolar Kaybettiler - BTC MAGAZİN

DeFi Spekülatörleri 15 Milyon Dolar Kaybettiler

  • Birisi denetlenmemiş bir DeFi projesine 130 bin dolar harcadı ve sonunda yatırımı 368 dolara düştü.

Yearn.finance’ın kurucusu Andre Cronje tarafından geliştirilen bir oyun protokolü olan Eminence, 28 Eylül’de kripto Twitter’da merkezi bir sahne aldı. Yatırımcılar, belirsiz protokole milyonları, sadece saatler içinde kaybetmek için attılar.

Başka Bir DeFi Felaketi

DeFi spekülatörleri, Cronje, Eminence.finance’ın şifreli bir logosunu retweetledikten sonra çılgına döndü.

Daha sonra Year delployer adresi tarafından uygulanan yeni bir sözleşme keşfedildi ve kısa bir süre sonra yatırımcılar bu konuda hiçbir şey bilmeden projeye yaklaşık 15 milyon dolar aktı.

Bu coşku, bir bilgisayar korsanı tüm fonları çalmak için test edilmemiş bir protokoldeki, bir hatayı kullanarak EMN tokenini dakikalar içinde neredeyse sıfıra indirdikten sonra hızla dağıldı.

Eminence için coşkuya kapılanlardan bazıları, bu durumdan özellikle sert bir şekilde etkilendi. Bir balina gizemli tokene 130.548 dolardan fazla yatırım yaptı ve sonunda yatırımının değeri 368 dolara düştü.

İlginçtir ki, kullanıcılara geri ödeme yapacak olan Cronje’nin “Year deployer” adresine 8 milyon dolar geri gönderildi:

“Sabah 3 civarında, a) sözleşmelere yaklaşık 15 milyon para yatırıldı, b) sözleşmelerdeki 15 milyonun tamamı buhar oldu ve c) 8 milyon: deployer hesabıma geri gönderildi.”

Uyurken tipik DeFi deneyi Eminence’in patladığından habersiz olan Cronje, heyecanlı topluluğa Eminene’nin “en az” üç hafta sahalardan uzak olacağını bildirdi.

Güney Afrikalı geliştirici, DeFi sektöründeki açgözlülük seviyesine artık şaşırmıyor. “Değersiz” olarak tanımladığı YFI tokeni, 15 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.200 dolara ulaşmıştı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu