Bitwise 500 Milyon Dolarlık Kripto Varlık Yönetiyor - BTC MAGAZİN

Bitwise 500 Milyon Dolarlık Kripto Varlık Yönetiyor

Kripto para birimi alanında lider endeks fonu sağlayıcısı olan Bitwise, son basın açıklamasına göre yönetilen varlıklarda 500 milyonu doları aştı.

Karşılaştırmak gerekirse, Bitwise Ekim ayında 100 milyon dolarlık çok daha mütevazi bir rakam bildirdi.

Bununla birlikte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komsiyonu’nun (SEC) blockchain firması Ripple aleyhine dava açtığını açıklamasından yalnızca bir gün sonra şirket tüm XRP pozisyonunu (9.3 milyon dolar) tasfiye ettiği halde bu kilometre taşına ulaşmayı başardı. Öte yandan XRP fiyaskosunun dışında kripto piyasasının daha fazla kurumsal yatırımcının gelmesiyle birlikte büyümeye hazır olduğunu söylemek yerinde olacaktır.

En büyük dijital varlıklara geniş çapta maruz kalmayı sağlayan Bitwise 10 Crypto Index Fund, yönettiği varlıklarıyla şu anda en popüler üründür. Bitwise 10 Crypto Index Fund şu anda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere dokuz büyük kripto para biriminden oluşuyor.

Dünyanın bir numaralı kripto parası Bitcoin (BTC) endeksin %82.99’unu oluşturuyor ve BTC’yi %13.03 ile Ethereum izliyor.

Stellar (XLM), EOS (EOS), Tezos (XTZ) ve Cosmos’a (ATOM) ise toplam %1’den daha az ağırlık verildi.

Kaynak: Bitwiseinvestments.com

“Olağanüstü” talep

Bitwise, 2020’nin dördüncü çeyreğinde 2018 ve 2019 yıllarının toplamından daha fazla giriş gördü. Bitwise 10 Crypto Index Fund, yalnızca son üç ayda %195 arttı. Yeni talebin büyük bir kısmı finansal danışmanlar, hedge fonları, şirketler ve diğer kurumsal yatırımcılar gibi profesyonellerden geldi.

Bitwise’ın kurucu ortağı ve CEO’su Hunter Horsley, “Profesyonel yatırımcıların şu anda kriptoya geçiş hızı olağanüstü” dedi.

Rakamlar başlı başına son derece açıklayıcı olsa da, CEO Hunter Horsley ayrıca kriptoya akan para miktarını “dikkate değer” olarak nitelendirdi. Bununla birlikte CEO, yatırımcıları yeni varlık sınıfıyla alakalı riskleri de değerlendirmeye davet ediyor. Horsley şunları söyledi:

“Kriptonun bir varlık sınıfı olarak benimsenmesi ve portföylerdeki rolü etrafındaki inanç hızla artarken, tüm yatırımcıları genel olarak kripto para birimlerine ve özellikle de Bitwise fonlarına yatırımla ilgili riskleri dikkate almaya çağırmaya devam ediyoruz.”

Bitwise Bitcoin destekli borsa yatırım fonu uygulamasını Ocak ayında geri çekti. Bu arada, global varlık yöneticisi VanEck geçtiğimiz günlerde SEC’e başka bir ETF teklifinde bulundu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu