Bu Altcoin S&P 500 ile Bitcoin’den Daha Büyük Bir Korelasyon Gösteriyor

Geçen hafta boyunca, Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto piyasası satış baskısı altına girdi. Bu, küresel makro koşulların önümüzdeki ay Fed tarafından beklenen faiz artırımıyla gergin kalmaya devam etmesiyle gerçekleşti.

S&P 500 ile güçlü bir korelasyon gösteren Bitcoin, şimdi dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum’a (ETH) karşı oyunu kaybediyor. Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, ETH fiyatının çok beklenen Merge yükseltmesinden önce arttığı için, ABD hisse senedi endeksi ile daha büyük bir korelasyon gösterdiğini belirtiyor. Santiment şunları kaydetti:

Hem Ethereum hem de SP500, Ağustos ortasında ilgili Mayıs fiyat seviyelerine geri döndü. Ancak Bitcoin hala geride kaldı.

Bu Altcoin S&P 500 ile Bitcoin'den Daha Büyük Bir Korelasyon Gösteriyor 2
Kaynak: Santiment

ETH fiyatındaki son artışla birlikte, Ethereum 2.0 Beacon Chain ile stake edilen toplam ETH sayısı artık normal bir seviyeye ulaştı. Glassnode tarafından bildirildiği üzere:

Beacon zincir sözleşmesine yapılan ETH mevduatlarının sayısı şu anda istikrarlı ancak günlük 220 mevduat gibi makro bir düşük seviyede. Bu, yatırımcıların Eylül ayı ortasında yapılması planlanan başarılı bir Merge’i bekledikleri için istikrarlı bir holding modeline ulaşıldığı anlamına gelebilir.

Bu Altcoin S&P 500 ile Bitcoin'den Daha Büyük Bir Korelasyon Gösteriyor 3
Kaynak: Glassnode

Tüm kripto topluluğunun gözleri, önümüzdeki ay gelecek olan uzun zamandır beklenen Merge yükseltmesine dikti. İki Ethereum istemcisi Go Ethereum ve Nethermind, Mainnet Merge güncellemelerinde hatalar buldu. Ancak, Ethereum geliştiricilerinin kontrolünde görünüyorlar ve Merge yükseltmesinde daha fazla gecikme yaratmaları pek mümkün değil.

Yatırımcılar Dikkatini Altcoinlere Çeviriyor

Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment’e göre, yatırımcılar Bitcoin’e olan ilgilerini kaybediyor ve bu nedenle odaklarını altcoinlere kaydırıyor. Veri sağlayıcı şunları not etti:

Bitcoin, 14 Ağustos’ta kısa bir süreliğine 25 bin doların üzerine çıktığından beri düştü. Yatırımcılar dikkatlerini Ethereum ve altcoinlere çevirdikçe, BTC işlemleri çoğunlukla zararla gerçekleşiyor. Bu, kayıtlarda gördüğümüz en düşük kâr alma oranı.

Bu Altcoin S&P 500 ile Bitcoin'den Daha Büyük Bir Korelasyon Gösteriyor 4
Kaynak: Santiment

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Popüler Analist Ethereum (ETH) Fiyatında Yükseliş Bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu