İşte Merge Öncesi Analistlerin Ethereum (ETH) Fiyat Beklentisi

Uzun zamandır beklenen Ethereum Merge yaklaşırken, kripto topluluğu Ethereum fiyat hareketini yakından izliyor. Geliştiricilerin yaptığı son duyurularla, Merge’in 15 Eylül olarak ayarlandığı neredeyse kesin görünüyor. Son 45 gün içinde kripto para birimi, büyük yukarı yönlü hareketler ve anlık düzeltmeler ile yüksek oynaklığa tanık oldu. ETH, 800 dolarlık en düşük seviyelere kıyasla son zamanlarda 2.000 dolarlık bir zirveye ulaştı.

ETH Fiyatı Merge’den Önce Nereye Ulaşabilir?

Topluluktaki en iyi traderlara göre, bu yüksek oynaklık modeli, Ethereum için mutlaka kötü bir şey değil. The Wolf Of All Streets podcast’inin sunucusu Scott Melker, uzun vadeli perspektifte Ethereum konusunda son derece iyimser olduğunu söyledi. ETH’de 1.200 dolar aralığında bir pozisyon almak istediğini de sözlerine ekledi:

”Mevcut seviyenin altında bir kırılma görürsek, 1.284 dolar aralığına bir düşüş olabilir. 1.690 dolara bir fiyat artışı bir düşüşe neden olabilir. Ancak bunun olacağı kesin değil, ancak önceki hareketlerin çizgisinde bekleniyor.”

“1.284 dolara düşersek, Ethereum konusunda çok heyecanlanırım. Bu hala 800 doların en düşük seviyesinden %50 daha yüksek. Mevcut 1.600 dolar seviyesinde bile, son zamanlardaki en düşük seviyelerin iki katı. Bitcoin ile karşılaştırıldığında bunu ETH için düşüş eğilimi olarak görmüyorum.”

Ethereum ağı yakında Merge’den sonra fikir birliği mekanizması olarak PoS’a geçecek. Şu anda ağ, bir başka popüler fikir birliği mekanizması olan Proof of Work’ü kullanıyor. Merge geçişi, yakın zamanda Mainnet kullanıcıları için v22.8.1 güncellemesinin yayınlanmasıyla resmi olarak başlamıştı. Güncelleme, Bellatrix yükseltmesinin ve Merge geçiş yapılandırmasının etkinleştirilmesine yardımcı olur.

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saat içinde %2,11 yükselişle 1,640 $ seviyesinde bulunuyor. Haftalık bazda, kripto para birimi %12,66 düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Küçük Yatırımcılar Ethereum'a Akmaya Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu