Ethereum, Geniş Kripto Para Piyasasındaki Düşüşe Rağmen Karlılığını Koruyor

Ethereum’un (ETH) ekosistemi, kripto para birimi piyasasındaki mevcut düşüşe rağmen karlı olmaya devam ediyor.

Ethereum Sahiplerinin Karlılık Ölçütleri

Kripto analitik sağlayıcısı IntoTheBlock (ITB) verilerine göre, ETH sahiplerinin %63.9’u şu anda karlı durumda. Bu yüzde, Ethereum ağındaki aktif 63.17 milyon adresi ifade ediyor. Grafikte belirtildiği üzere zararda olan varlıklar toplamda 31.31 milyon adresi ya da listelenen adreslerin %31.69’unu oluşturuyor. Ağda bu iki uç nokta bulunurken, ITB verileri aynı zamanda yazıldığı sırada ne kar ne de zararda olan “parada” ya da “kırılma noktasında” olan HODLer’leri de gösteriyor.

Bu adresler, ne karlı ne de zararlı olarak, toplamda 4.32 milyon adetle aktif adreslerin %4.37’sini oluşturuyor.

Ethereum’un karlılığı, yatırımcıları cezbetme konusunda önemli bir husus. Daha fazla insanın kar elde etmesi, Ethereum blokzincirindeki 445.000’den fazla Günlük Aktif Kullanıcının (DAU) ilgisini artırıyor. Bu adresler, Ethereum DeFi’nin ne kadar güçlü olduğunu yansıtırken, aynı zamanda dünyadaki en büyük dijital para birimi olan Bitcoin‘e göre Ethereum’un ne kadar öne çıktığını da gösteriyor.

Güvenlik Duygusu

Ethereum hakkındaki genel kanının bir parçası olarak, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından etiketlendiği güvenlik durumu olumlu bir faktör olarak kalmaya devam ediyor.

Bugünkü diğer önde gelen akıllı sözleşme tokenları olan Cardano (ADA), Solana (SOL), The Sandbox (SAND) ve Filecoin (FIL) ile karşılaştırıldığında, Ethereum son zamanlarda SEC tarafından bir menkul kıymet olarak etiketlenmedi. Bu, tokenin düzenleyici açıdan istikrarlı olduğunu Ethereum balinalarına kanıtladı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum'da Büyük Hareket: Borsalardan Ciddi Çıkışlar Gözleniyor

Yazı yazıldığı sırada Ethereum, son 24 saat içinde %1 oranında düşerek 1,859 dolar fiyatla işlem görüyor. Ethereum, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi’nin (ATH) %61.97 altında işlem görse de, The Merge etkinliği ile getirilen istikrar, çoğunluk sahipleri için cazip bir karlılığı sürdürmesine yardımcı oldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu